Čeká nás veledůležitý úplněk. Jeho energie nás ovlivní na několik měsíců

Řeč astrologie je řečí symbolů. Žádné planety ani Světla, tak říkáme v astrologii Slunci a Měsíci, nás neovlivňují, pouze symbolizují určité vesmírné cykly, ve kterých se odehrávají naše životy. Před námi je velmi důležitý úplněk, který představuje začátek boje o změnu, začátek bouří a vzdoru, ale také touhu modernizovat naši společnost a zemi.

Srpen připravuje velkou bouřku na světové úrovni

Srpen patří mezi tzv. osudové měsíce. Události, které probíhají v osmém měsíci roku, mají obvykle o něco větší váhu. Letošní srpen je ale v něčem ještě výjimečnější. Úplněk, který nastane přesně 22. srpna ve 14:01 ve znamení Vodnáře, silně ovlivňuje vládce tohoto znamení – planeta Uran. Ta v těchto dnech mění směr svého pohybu, z retrogradity, tedy ze zpětného chodu, se otáčí do pohybu přímého. Úplněk proběhne na 29° Vodnáře, který je v astrologické symbolice stupněm „žezla a koruny“, tedy stupněm autority a moci.

Uran, v astrologické řeči planeta revoluce, prudkých změn, se dlouhodobě pohybuje zemským znamením Býka, ve kterém je v pádu (slabém postavení), navíc v kvadrátu (tedy nepříznivém aspektu) k planetě Saturn ztělesňující překážky a krize. Výsledkem těchto náročných energií může být bouřlivý a nepředvídatelný srpen 2021, ve kterém mohou probíhat náhlé a matoucí změny, ze kterých nemusíme mít moc velkou radost.

Nějaké dobré zprávy? Uran v době úplňku bude ve velmi příznivém a přesném aspektu – v trigonu – na planetu Mars. Tento aspekt nám propůjčuje originalitu a nápaditost v jednání, vůli a činorodost, energičnost, schopnost zahodit zastaralé představy i poměry a nahradit je novými. Naděluje otevřenost a svobodomyslnost, odvahu. Všeho nám může být třeba, neboť symbolický vliv úplňku, který proběhne 22. srpna, budeme moci pociťovat po několik následujících měsíců.

Pro která znamení bude tento úplněk nejdůležitější?

Pro některá znamení může být vliv úplňku velmi výrazný. V tom pozitivním smyslu pro všechny Panny, Vodnáře, Váhy a Býky. Býci narození ve druhé dekádě znamení mohou očekávat navíc i dramatické změny, které jim ale nemusí být vždy příjemné.

Co přesně mohou očekávat jednotlivá znamení po několik příštích měsíců?

 • Beran pozitivní vliv na jeho sociální postavení, společenský postup a plnění tajných přání.
 • Býk může očekávat náhlé a dramatické změny ve své kariéře, úspěch v podnikatelské činnosti a v kreativitě.
 • Blíženci pokrok v osvojování si nových metod, úspěch v učení, studiu a cestování.
 • Rak si vyřeší osudové záležitosti týkající se jeho financí a sexu.
 • Lev dořeší své partnerské krize, může doslova „narazit“ i na novou osudovou lásku.
 • Panny mohou prožít jedno z nejlepších období svého života, zejména pro zrozence třetí dekády je tento úplněk a doba po něm velmi příznivá. Mohou začít mnoho nového ve svém osobním životě, změnit zcela svůj životní styl a velmi posílit své zdraví.
 • Vahám se otevře velmi příznivá doba pro jejich vztahy, mohou se oženit či vdát. Skvělá doba pro početí potomka.
 • Štír by měl být opatrný, dořešit si své rodinné záležitosti. Může se ale náhle přestěhovat, změnit zcela radikálně svůj domov.
 • Střelec pokročí ve své komunikaci se svými sourozenci, sousedy. Naučí se pár nových dovedností, podnikne několik úspěšných krátkých cest za dobrodružstvím.
 • Kozoroh pocítí velmi příznivý vliv na své finance a movitý majetek. Uvědomí si vlastní hodnoty, za které by ostatní znamení „platila zlatem“.
 • Vodnář dosáhne vrcholu na své životní cestě. Pochopí, kým je a co od života chce.
 • Ryby konečně proniknou do tajů své duše, budou mít šanci opustit vězení vlastních myšlenek a zbavit se tajných nepřátel.

Pozoruhodná astrologická souvislost

V srpnu 2021 bude Uran na 14° Býka, naposledy byl v tomto postavení v letech 1937–1938, kdy v Evropě probíhala hluboká politická krize a kdy se svět chystal na druhou světovou válku. Rozhodně není na místě se bát válečného konfliktu, spíše nalézat paralely v podobných energiích a emocích, které tehdy společností probíhaly. Militantní, globalizační a nacionalistické nálady, zároveň snahy o udržení vlastní země, pevných hranic a tradičních hodnot.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.