Seriály a filmy

19. října 2018 09:54

100 let Republiky aneb hvězdy, které se představí v Lucerně

100 let Republiky

Událost 100 let založení Československé republiky se musí náležitě oslavit. A právě taková oslava proběhne už 28. října ve Velkém sále pražské Lucerny. Pokud tedy ještě nemáte na tuhle neděli plán a chtěli byste si užít fenomenální hlas Davida Kollera či se odreagovat u Pražského výběru, rozhodně dorazte.

A právě Pražský výběr bude hlavním hostem večera. Ten zde totiž odehraje jediný koncert v Praze v tomto roce, a právě proto se fanoušci o lístky doslova perou. Před jejich vystoupením se ale předvedou známá rocková jména jako David Koller, Vladimír Mišík a ETC..., Trio, Vltava a celý večer zakončí legendární Garage s Tony Ducháčkem. To svoje si zkrátka najde každý a nezáleží, zda má rád bigbeat, blues, pop či je celým srdcem rocker.

A jak to celé vlastně bylo? Psal se rok 1918. Touha mnoha Čechů a Slováků po životě ve společném, svrchovaném státě se náhle proměnila v realitu. Československo jako nová republika na mapě Evropy započalo s nadějemi svou cestu skrz dějiny a velmi brzy si vydobyl mezinárodní uznání a respekt.

Dnes se píše se rok 2018. Uběhlo přesně jedno století. Mapa Evropy se měnila v průběhu doby nespočetkrát. Měnily se i hranice našich zemí. Právě rok 1918 je a vždy bude pro naši zemi přelomový. Kulaté výročí 100 let se neopakuje denno denně, proto ho pojďme oslavit! Připomeňme si zajímavé příběhy, které nám připomínají naši společnou historii. Nebo si jen užijme tento den v přátelském duchu a za zvuků kvalitní hudby. Zkrátka a dobře, sejděme se všichni společně 28. října na bigbítové párty století.

Sdílejte článek