13 zajímavostí ze zákulisí rodinné komedie Strašidla. Neuhodnete, který trik byl technicky nejnáročnější

Strašidla - upoutávka

Paruky až z Paříže, nejnáročnější kaskadérská scéna i vodník v podání skoro neplavce. Tady je jedenáct perliček a zajímavostí z natáčení rodinné komedie režiséra Zdeňka Trošky Strašidla.

Příběh Strašidel je plný fantazie, navazuje na tradici českých trikových komedií jako Dívka na koštěti nebo Jak utopit doktora Mráčka, v nichž se potkávala moderní současnost s pohádkovým světem nadpřirozených bytostí.

V hlavních rolích filmu Strašidla uvidíteTerezu Kostkovou, Bronislava Kotiše, Jiřího Dvořáka, Carmen Mayerovou, Saru Sandevu, Vladimíra Polívku, Terezu Bebarovou, Nelly Řehořovou, Václava Postráneckého, Petra Nárožného, Matěje Hádka a řadu dalších.

Příběh hejkala Huga

Rodina hejkala Huga žije poklidně ve starém domě na kraji města, dokud pohodu nenaruší vpád úředníka Patočky, který ve své horlivosti zjistil, že neznámí obyvatelé dluží za nájemné. Pohádkové bytosti jsou tak vrženy do našeho lidského světa, v němž se musí nejen naučit žít, ale také vycházet s lidmi. Ukáže se vůbec takové soužití jako možné?

Strašidla se na vás těší v sobotu od 20.15 na Primě.

13. zajímavostí ze zákulisí natáčení Strašidel

 1. Carmen Mayerová si díky své roli kouzelnické maminky přidala jednu zcela novou zkušenost: „Poprvé jsem letěla na koštěti a hezké to bylo,“ přiznala se.
 2. Na herce Jiřího Dvořáka hned druhý natáčecí den čekal jako na vodníka vstup do vody. Teplota se pohybovala něco málo nad deseti stupni nad nulou. „A je docela paradox, že já jako víceméně neplavec hraju vodníka,“ přiznává se herec.
 3. Paruky pro Terezu Kostkovou (kouzelnickou dceru) byly dovezeny až z Paříže. „Tereza Kostková se jako krásná hrdá čarodějnice ze svého zdobného kostýmu proměňuje v další krásky, jen aby přesvědčila svého manžela hejkala, že respektovat lidský svět je hloupé a pod jejich úroveň. Ve své poslední proměně sice vezme na milost smrtelníky, ale opět s noblesou. Objeví se na závěr v modelu "haute couture" inspirovaném francouzskou módou padesátých let,“ vypráví kostýmní výtvarnice Lucie Ulíková.
 4. Nejnáročnější z celé kolekce byl kostým upíra Ignáce. „Jeho netopýří kabát, vesta a vlastně celý komplet se nedal sesadit z fundusových kousků. Proto bylo vše navrženo, nakoupeno a ušito od A do Z. S výškou postavy Karla Dobrého kostým ožil a nadpřirozeno vstoupilo z dávných dob do šedé současnosti,“ dodává Lucie Ulíková.
 5. Největší a nejmenší lokace: Největší byl určitě zámek Líšno a cukrovar v Lázních Toušeň. Nejmenší veterinární klinika "U MED.Věda" – Řevnice.
 6. Kolik zvířat a jaká si ve filmu zahrála? 3 kocouři.
 7. Nejnáročnější technický trik: Vypití zmizíku Eleonorem, kdy byl Petr Šimčák natřen zelenou barvou a oblečen do zeleného oblečení a ve filmu „hraje“ jeho prázdné oblečení.
 8. Nejvíce neobvyklá rekvizita: Létací koště pro Žofii.
 9. V kolika scénách bylo třeba využít dubléry nebo kaskadéry? V žádných scénách se kaskadéři nebo dubléři nevyužili, herci všechny scény natočili sami.
 10. Nejnáročnější kaskadérská scéna: Topení v rybníku, kdy se museli namočit Matěj Hádek, Jiří Dvořák a Pavel Bezděk.
 11. Nejzajímavější dárečky pro Zdeňka Trošku: Během natáčení dostal různé dorty ve tvaru strašidel a na zámku Líšno nám místní obyvatelka nosila čerstvé uzeniny z místní výrobny.
 12. Mezi nejoriginálnější rekvizity patřily zuby pro upíra Ignáce, kterého ve filmu hraje Karel Dobrý. Ten musel ještě před natáčením absolvovat speciální návštěvu zubní ordinace, kde mu vzali otisk a na jeho základě byla vyrobena speciální zubní náhrada, kterou používal v roli při natáčení.
 13. Upír Ignác je prý spíše odmítaný nápadník než zcela krvelačný upír, nicméně přesto si Karel Dobrý musel „pochutnávat“ na dobrotách, které patří do upířího jídelníčku – jako nadívaní pavouci nebo muchomůrky.

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.