Seriály a filmy

17. května 2020 11:28

14 faktů o bouřlivákovi s culíkem Stevenu Seagalovi. Věděli jste to?

Steven Seagal je ve filmech přinejmenším stejně tak neohrožený, jako bývá Bruce Willis. To se ostatně ukáže i ve filmu Na špatné straně hlavně, který vysíláme v pátek ve 21.50 na Primě. Čím to je, že jsou Steven a jeho filmové postavy tak dobří?

Cesta herce, režiséra a producenta Stevena Seagala (1952) k filmu vůbec nebyla přímá. V šesti letech se zapsal do školy karate a později na aikido. V sedmnácti už míří za těmi nejlepšími učiteli do Japonska.

Když Seagal získal potřebné vzdělání, jako první Američan si otevřel v Japonsku školu aikida. Oženil se svojí první ženou Miyako Fujitani. Naučil se řeč, takže dodnes mluví plynně japonsky.

Osobní strážce i pan učitel

Na Dálném východě sice získal on i jeho škola uznání, na jednom místě ho to neudrželo. V polovině 80. let dává vale manželce a vrací se do Ameriky. Chytá se jako osobní strážce a zakládá v Los Angeles další školu bojových umění. Populárnímu východnímu bojovému stylu se u Seagala učil také tehdejší šéf herecké agentury Michael Ovitz, který ho nakonec objevil pro kinematografii. Vše, co se Seagal na Dálném východě naučil, zúročil právě u filmu.

Na špatné straně hlavně

Na jeden z novějších snímků, Na špatné straně hlavně (2016), se můžete podívat v pátek večer na Primě. Steven Seagal se v něm „překvapivě“ opět ocitá v roli nezničitelného hrdiny. Představuje se jako bývalý federální agent Michael Decker s drsňáckým výrazem a v brýlích s oranžovými skly. Propustili ho z agentury, protože řešil případy svým vlastním způsobem. Teď pracuje jako ochranka v obchodním středisku. Jednoho večera musí ale zasáhnout, když na parkovišti zahlédne muže, který chce ublížit jeho přítelkyni striptérce. Žádná náhoda, ale plán narkomafie.

Podívejte se na televizní upoutávku k filmu Na špatné straně hlavně :

14 faktů o bouřlivákovi s culíkem Seagalovi, které možná ještě nevíte:

 1. Jeho netradiční vizáž má kořeny v Seagalových předcích. Jeho rodina má rusko-židovský, irský a mongolský původ.
 2. Seagalovi prarodiče byli ruští emigranti.
 3. Některé zdroje tvrdí, že po návratu do Ameriky spolupracoval s FBI a CIA. On sám to ale vždy popíral a obával se, aby mu podobná nařčení nezničila hereckou kariéru.
 4. Je to skutečný obr. Měří 193 centimetrů. Jedna jeho přezdívka je The Great One.
 5. Zářnou kariéru Stevena Seagala odstartoval film Nico, víc než zákon (1988). Jeho partnerku si tu zahrála tehdy ještě neznámá Sharon Stone. Následovaly trháky Těžko ho zabít (1990) a Muž s cejchem smrti (1990).
 6. Popularita se dostavila záhy, fandové akčních filmů milují Seagalovy neohrožené policajty, kteří bojují proti zlu nejen klasickými zbraněmi, ale také pomocí rychlých kopů a chvatů.
 7. Jakmile se však začne herec odchylovat od tohoto mustru, je zaděláno na problém – jako tomu bylo například ve filmu Aljaška v plamenech (1994), což byl zároveň jeho režijní debut. Diváci se neztotožnili s ekologickým nádechem filmu a byl to propadák. Reputaci si ale vydobyl zpět už o rok později dalším nefalšovaným akčním snímkem Přepadení 2: Temné území.
 8. Je pravda, že v určité době se stal herec nejen vyhledávaným akčním filmovým hrdinou, ale i sex symbolem. On sám v jednom rozhovoru poznamenal: „Doufám, že budu jednou znám spíše jako skvělý herec a spisovatel než jako sex symbol.“
 9. Nejznámější filmy Stevena Seagala? Přepadení v Pacifiku, Glimmer Man, Lovec policajtů, Patriot, Mačeta.
 10. Steven Seagal je počtvrté ženatý a má sedm dětí. Po návratu z Japonska se v USA oženil ještě třikrát – s herečkami Adriennou Larussa a Kelly LeBrockovou. V současné době má za ženu mongolskou tanečnicí Erdenetuyu Batsukh.
 11. Je držitelem sedmého Danu v aikido, ovládá ale také bojová umění judo, karate a kendo.
 12. Hraje dobře na kytaru. Vlastní ostatně také rozsáhlou sbírku kytar. Sbírá však také samurajské meče.
 13. V roce 2014 vystoupil jako bluesový kytarista na festivalu Rock for People v Hradci Králové.
 14. V srpnu 2018 se stal zvláštním velvyslancem Ruska pro humanitární vztahy se Spojenými státy.

Vychutnejte si Stevena Seagala v americkém akčním thrilleru Na špatné straně hlavně v pátek ve 21.50 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky film mafie karate bojová umění Steven Seagal

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.