2. BONUS z Pohlreicha: Aleš Háma už má uloveno

V sobotu večer „tančil“ herec kolem sporáku v show Česko vaří s Pohlreichem živě takřka jako profík. Vždyť také kuchařské řemeslo okukoval možná dříve než Zdeněk. Poslechněte si na videu o dětství po boku šéfkuchaře, jestli má uloveno na štědrovečerní tabuli i o vlivu skupenství sýru na konzumaci.

Co má skutečně hodně rád Aleš Háma? Rybaření. Takto o své „chladnokrevné“ vášni básní na svém webu. "Bylo to na Lužnici, na jezu zvaném Weinzetel, a bylo mi šest let, když jsem s pytlačkou chytil na žížalu prvního okouna… Zjevně to bylo mé fatální setkání s nádhernou rybou s ostny, černými pruhy a červenými ploutvemi… od té doby se já třesu na ryby a ony občas přede mnou…

Jsem konzervativní a nejraději chytám na žížaly… tedy ne jenom. A je to cosi nepředstavitelně napínavýho, když táhnete v noci rybu z řeky a hlavou vám běží tolik možností, tolik představ... zelený úhoř nebo snad torpédo tloušť? To, že je to nakonec zase jen hrouzek, mi náladu nepokazí – je to dobrodružství a rovný boj,“ píše Aleš Háma o rybaření.

Vyrůstal v Karlových Varech v Grand Hotelu Pupp (tehdy Moskva). „Můj tatínek tam dělal ředitele, a tak jsem tam mohl jako dítě trávit dost času, a to nejen v restauracích a na recepci, ale i v kuchyni,“ vzpomíná herec a muzikant Aleš Háma.

Láska k vaření mu zůstala dodnes. Však si přečtěte, jak barvitě ji dokáže vyjádřit. „Miluju 12 hodin táhnout vývar, hlídat roastbeef, aby nebyl moc ani málo, zbožňuju to „ňuňání“ se s těstem na domácí nudle, vznáším se u vůně kopru v tu vteřinku, kdy ho hodíte do omáčky a on zavoní nejvíc, jak může, znovu a znovu se divím tomu zázraku, jak se ze syrovýho lososa po naložení stane jemňoulinkej gravlax, jak kachna pečená na 90 °C je po osmi hodinách lehoulinká a šťavnatá jako mazanec.“

Utřete sliny a zkuste si také něco dobrého uvařit. Více inspirace najdete třeba v uplynulých dílech Česko vaří s Pohlreichem živě. Najdete je na Prima PLAY

A co dary moře? Víte, jak na krevety? Vyzkoušejte už dnes recept, který se bude vařit příští sobotu. Zdeněk Pohlreich si na plac pozve Ondřeje Hejmu.

Více inspirace o vaření najdete i na webu Prima FRESH

Autor: Zuzana SchneidewindKamera: Jan Kundera

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.