Seriály a filmy

31. března 2016 00:40

Iva Kropáčková

7 aplikací, které vám pomůžou s uzdravením i záchranou života

Jsou aplikace, které byste mohli, a některé dokonce měli mít ve svém smartphonu. Můžou vám totiž pomoci zjistit, jaký neduh vás trápí, nebo dokonce díky nim zachráníte život.

Aktualizováno 26.08.2016

1. Jak zachránit život?

Dobrým pomocníkem může být ZÁCHRANKA, oficiální aplikace českých záchranářů. Při záchraně života jde o minuty. Pro rychlý příjezd záchranné služby nebo přílet vrtulníku je důležitá přesná znalost místa zásahu. Pokud si aplikaci stáhnete do telefonu, jednoduchým přidržením nouzového tlačítka kontaktujete linku 155. Současně záchranářům odešlete vaši přesnou polohu. Díky aplikaci navíc budete umět dobře poskytnout první pomoc, která ještě před příjezdem záchranky výrazně zvyšuje šanci postiženého na přežití. Interaktivní návod vás provede nejdůležitějšími kroky jednoduchou a intuitivní formou. Vše o aplikaci se dozvíte na webu www.zachrankaapp.cz, kde si ji můžete i zdarma stáhnout. Je dostupná pro Android a iOS. Aktuálně ji má podle informací na webu ve svém telefonu přes sto tisíc lidí a za několik měsíců fungování už pomohla přežít několika lidem v nouzi a zrychlila dojezd záchranářů k cíli při stovkách výjezdů.

Další podobnou aplikací pro případ, když se něco stane, je PRVNÍ POMOC, kterou oceníte doma i na silnici. Najdete v ní plno postupů, jak se ve vybraných situacích chovat. Pomůže vám například s umělým dýcháním, masáží srdce nebo prací se zlomenými končetinami. Budete si vědět rady, dostane-li postižený člověk astmatický záchvat, je v bezvědomí nebo má nějakou alergickou reakci. Postupy jsou popsané po jednotlivých krocích a nechybí ani videa nebo obrázky, které vám jasně ukážou, co máte dělat. Podrobněji v následujícím videu, které je, stejně jako ostatní videoukázky v článku, z pořadu Applikace na Prima Cool...

Aplikace PRVNÍ POMOC

MOBILNÍ TARIFY ONLINE Srovnání během jedné minuty, úspora až 50 % měsíčních nákladů, bonus 1000 korun, jedinečné VIP nabídky pro klienty Prima Rádce...

2. Zeptejte se, co vám může pomoci

Pokud máte sebemenší problém nebo pochybnosti, zajděte s nimi k doktorovi nebo specialistovi v dané oblasti. Tak zní všeobecná poučka. Jestli ale nestíháte nebo to není opravdu akutní, možná oceníte šikovnou mobilní aplikaci s online poradnou. Možná se také stydíte řešit vaši situaci osobně. Můžete mít problémy v sexuální oblasti nebo třeba při zažívání. I v těchto věcech můžete získat zcela anonymně rady nebo doporučení, jak postupovat... Jedná se o aplikaci s názvem ULÉKAŘE.CZ. Odpovídají vám skuteční lékaři a odborníci. Je zdarma, jen je třeba se zaregistrovat, pokud chcete položit dotaz. Jen v případě požadavku na expresní odpověď se platí až 89 korun – pokud ale potřebujete něco řešit opravdu rychle a akutně, bude lepší navštívit přece jen odborníka osobně.

Aplikace ULÉKAŘE.CZ

3. Slyšíte a vidíte dobře?

Pomocí aplikací můžete prověřit vaše smysly – ještě před návštěvou lékaře. I podle doktorů se jedná o užitečné pomůcky. Testovat ale samozřejmě můžete především preventivně. A pokud narazíte na problém, berte to jako pozvánku k lékaři.

Aplikace UHEAR a TEST ZRAKU

Něco navíc...

Otestovat zrak můžete i online. Na ukázku uvádíme test na barvoslepost.

Někteří lidé nedokážou rozlišit červenou barvu od zelené. Je to vada, kterou nelze korigovat. Barvoslepostí trpí více muži, celkem asi 10 procent populace. Nicméně většinou se jedná o barvoslepost částečnou.

Jaké vidíte číslo na obrázku?

Pokud vidíte číslo "74", je váš zrak naprosto v pořádku.

Pokud číslo "21", pak máte částečnou poruchu vidění.

Pokud nevidíte žádné číslo, jste barvoslepí.

Online testy na ostrost zraku či astigmatismus si můžete vyzkoušet i v tomto článku:

4. Pohyb uzdravuje aneb Efektivní cvičení

Potřebujete shodit pár kilo, posílit prsní svaly či hýždě nebo záda, aby tolik nebolela? Pomůžou přesně cílené cviky. A jak správně cvičit, aby to bylo co nejvíc účinné? Sáhněte po jednoduché pomůcce – osobním trenérovi v mobilu. Doporučujeme vám dvě aplikace, kde najdete návody, jak cviky provést i jak dlouho je cvičit. Můžete si vytvořit svůj osobní tréninkový plán přesně podle toho, co potřebujete nebo chcete se svým tělem udělat.

Aplikace WORKOUT TRAINER

Aplikace DAILY YOGA

Doporučujeme: Prima kvízy

A když už jsme u aplikací, velmi oblíbená je i naše zábavná hra Prima Kvízy. Hrají v ní proti sobě dva hráči. Je tam přes 50 tisíc otázek napojených na primácké pořady. Ve hře si můžete poměřit své znalosti a postřeh se svými přáteli z Facebooku nebo s oblíbenými tvářemi naší televize – například Zdeňkem Pohlreichem, Martinem Dejdarem či Jakubem Prachařem. Kde si ji můžete stáhnout, zjistíte na webu Prima Kvízy, nebo v tomto článku:

>>> MOBILNÍ TARIFY ONLINE Srovnání během jedné minuty, úspora až 50 % měsíčních nákladů, bonus 1000 korun, jedinečné VIP nabídky pro klienty Prima Rádce...

Pořad Applikace, který je nadupaný zajímavými tipy, radami a novinkami ze světa mobilních aplikací, můžete sledovat každou sobotu v podvečer na Prima Cool. Všechny odvysílané díly najdete také na Prima PLAY – Applikace.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.