Seriály a filmy

1. srpna 2019 15:00

7 faktů, které byste měli vědět, než vyrazíte Nebezpečnou rychlostí 2

Po obrosvkém úspěchu filmu Nebezpečná rychlost bylo jen otázkou času, kdy a v jakém obsazení se natočí dvojka. Budete se sice muset obejít bez hlavního mužškého hrdiny Keanu Reevese, ale dostanete snad ještě větší dávku napětí. V sobotu ve 23.40 na Primě.

1.Na jedničku Nebezpečné rychlosti si možná ještě pamatujete. Losangeleský policista Jack (Keanu Reeves) se řítí po městě v autobuse, jehož rychlost nesmí klesnout pod 80 kilometrů v hodině, jinak exploduje. Za pomoci odvážné spolucestující Annie (Sandra Bullock) se musí pokusit o nemožné - zneškodnit bombu a zachránit životy všech pasažérů včetně toho vlastního.

Tvůrci původně žádné pokračování neplánovali, ale film se setkal s tak úspěšným přijetím a vydělal tolik peněz (tři sta padesát milionů dolarů při rozpočtu pouhých třiceti!), že si řekli, že by to byl hřích.

2. Ve dvojce už se ale bohužel s Keanem nesetkáte. O důvodu, proč odmítl účast na natáčení, se vedou dohady. Někde se dočtete, že to bylo proto, že v té době právě dokončil akční snímek Řetězová reakce (1996) a chtěl pauzu, někde, že dal přednost turné se svou kapelou Dogstar, někde, že se mu nelíbil scénář.

3. Tentokrát se nebezpečnou rychlostí neřítí autobus, ale luxusní vyhlídkový parník, na který Annie s přítelem Alexem nasedli, aby si udělali pohádkovou dovolenou v Karibiku. Ta se ale rychle promění v noční můru, když se ukáže, že tvůrce bezpečnostního počítačového systému parníku, jako odvetu za propuštění, naprogramoval a nasměroval loď tak, aby se plnou rychlostí nabourala do ropného tankeru.

4. Když už jsme u těch nočních můr, s nápadem lodi jako místa akce Nebezpečné rychlosti 2 přišel režisér Jan de Bont po té, co ho po několik nocí budil katastrofický sen o parníku narážejícím do ostrova.

5. Závěrečná scéna, ve které režisér převedl svoji noční můru na plátno a luxusní vyhlídkovou loď s Annie a jejím milým na palubě nechal plnou rychlostí narazit do přístavu nedalekého ostrova, byla ve své době nejdražší katastrofickou scénou vůbec natočenou. Stála – a teď se podržte – celých dvacet pět milionů dolarů. Tedy skoro čtvrtinu celého rozpočtu filmu (rozpočet byl sto deset milionů dolarů).

6. Připravte se na to, že lidé zde musí umřít několikrát, než zemřou skutečně, a hlavní postavy jsou vybaveni vpravdě nadlidskými schopnostmi. Kam se hrabe James Bond!

7. Do hlavní mužské role Alexe, přítele Annie, chtěli tvůrci původně obsadit Jon Bon Joviho. Nakonec ji, k lítosti většiny ženského publika, dostal Jason Patric, který - nechápejte to špatně - není špatný, ale Jon Bon Jovi je holt Jon Bon Jovi.

Zkraťte si čekání na film v televizi a přehrajte si zatím jiný online na iPrima.cz:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.