Seriály a filmy

8. ledna 2020 13:36

7 sportovních filmů, které nám připomenou i zasněžené časy. Sportům zdar ON-LINE!

Prima - iPrima registrace 24 hodin bez reklam (ONLINE)

Přestože počasí ani současná omezení sněžným radovánkám a chození do kina nepřejí, nemusíme si tím nechat zkazit náladu. I z tepla domova se můžeme podívat na několik filmů, kde o sportovní vyžití rozhodně není nouze.

V archivu iPrima.cz se můžete podívat na celou řadu filmů z českých i zahraničních hor, které vám připomenou, že v zimě člověk nemusí jen sedět doma za pecí. Vybrali jsme pro vás několik filmů, které se v zimních radovánkách vyžívají, a rovněž pár takových, které nám i v lezavé zimě dají vzpomenout na prosluněné léto. Nechte se inspirovat!

S jednoduchou registrací si navíc můžete filmy a pořady užívat bez reklam:

1. Věřit

Příběh inspirovaný skutečnými postavami. Manchester roku 1984. Jedenáctiletý Georgie je mimořádně nadaný fotbalista, který však díky menší trestní činnosti často končí v problémech. Když se pokusí ukrást Siru Mattovi Busbymu (postava založená na skutečném manažeru Manchester United) peněženku, Busby si jej najde a zjistí, že Georgie má ohromný talent. Rozhodne se, že bude Georgieho i jeho skupinu kamarádů trénovat a připraví je na soutěž Manchester Junior Cup. Soutěž se blíží a Georgie se musí snažit vybalancovat povinnosti ve škole se svou láskou pro fotbal, naučit se být sám sebou a nezklamat ani svou rodinu ani kamarády.

2. Fair Play

I u nás však máme silnou hrdinku, která se vzepřela osudu – oproti Hilary Swank v Million Dollar Baby však nehrálo roli ani tak zdraví jako spíše morální důvody. S Judit Bárdos se v dramatu Fair Play vrátíme do dob, kdy se Československo snažilo získat sportovní úspěchy za skutečně jakoukoli cenu.

3. Padesátka

Celovečerní debut Vojty Kotka stále nemá následníka, a tak si musíme vystačit s touto zasněženou komedií. V ní sledujeme panoptikum bizarních horských postaviček – od zarytého horala a běžkaře Ondřeje Pavelky přes jeho neposedného syna, proutníka Jakuba Prachaře, až po vyloženě drsné typy Jiřího Schmitzera a Marka Taclíka. Co se stalo na horách, to tam taky zůstane!

4. Špindl

Před nedávnem jste mohli vyrazit do kina na druhý díl, ale co si takhle připomenout jedničku? Už podle názvu je jasné, kde se příběh odehrává, a jako milovníci zasněžených svahů a silných grogů se jistě okamžitě vyladíme na tu správnou zimní atmosféru. Herecký ansámbl v čele s Annou Polívkovou totiž vyrazí do nejznámějších tuzemských hor, aby tam našel odpovědi na spoustu svých vztahových i životních otázek. Zkuste je najít s nimi.

5. Špunti na vodě

A už se pomalu přesouváme do léta. Silné mužské trio Hynek Čermák, Pavel Liška a Jiří Langmajer dá vzpomenout na oblíbené pánské jízdy ve stylu S tebou mě baví svět a ujme se tlupy nezvedných dětí. Společně pak vyrazí na kanoe, kterým se mimochodem můžete s dostatkem odvahy (a neoprenu) oddávat i během zimy. Špunti na vodě vás však hlavně na necelou hodinu a půl vezmou do léta!

6. Hurá na fotbal

Španělský animák Hurá na fotbal je trochu zamotanější, než byste na první dobrou čekali. Jeho hrdina, malý Amadeo, totiž není další Ronaldo či Messi, nýbrž je přeborníkem ve stolním fotbálku. Když je mu však znemožněno, aby ve své oblíbené hře pokračoval, začnou se dít nevídané věci…

7. Holky fotbal nehrajou

A dáme si ještě jeden fotbálek, tentokrát ten opravdový. Jenže v tomhle případě je vůbec problém dostat se na hřiště – v 70. letech totiž rozhodně nebylo standardem, aby ženy hrály fotbal. To se přece nesluší! Aktivní hrdinka se to však rozhodne změnit a doslova prokopat cestu dalším dívkám se zálibou v kulatém nesmyslu. Podaří se jí to?

Anebo se do našeho archivu podívejte sami a vyberte si (nejen) sportovní kusy, které jsou vašemu srdci nejbližší!