Seriály a filmy

14. června 2015 08:00

Gabriela Gabrielová

Ani průtrž mračen v Náchodě neodradila lidi, aby nosili stará elektorzařízení

Ani průtrž mračen v Náchodě neodradila lidi, aby nosili stará elektorzařízení

V Náchodě nosilo elektrozařízení opravdu hodně lidí, ale nosili jeden, dva, pět kusů maximálně. Proto nás překvapilo, že vítězkou se nakonec stala paní Lucie Kořínková, která se svou rodinou přinesla 20 kusů.

Výhru na pódium si přišel vyzvednout manžel. Celkem Náchodští donesli krásných 210kg. Kvůli nepřízni počasí nedorazila vítězka nejazjímavějšího přístroje, která donesla opravdu historický fotoaparát, proto, dárková taška s přenosnou nabíječkou putovala do publika. Záludná výherní otázka zněla: „ASEKOL za deset let fungování sesbíral 130 tisíc tun elektrozařízení, tipněte si, kolik je to v přepočtu Eiffelových věží?

(Správná odpověď je 13.)

"V rámci projektu Koruna za kilo si mohou návštěvníci i zasoutěžit a zároveň pomoci dobré věci. Chytrý telefon vyhrává ten, kdo odevzdá do červeného kontejneru umístěného na náměstí nejvíce drobného vysloužilého elektra. Navíc za každý odevzdaný kilogram elektrozařízení věnuje společnost ASEKOL rovných 10 Kč nadačnímu fondu Rovná šance, který pomáhá handicapovaným nalézt práci," dodává PR manažerka Martina Ďaďová.

Soutěžit mohou i návštěvníci dalších roadshow. Prohlédněte tedy sklepy, skříně a garáže, protože chytrý telefon od společnosti LG může být právě váš.

HERNÍ ŘÁD Soutěže ve sběru vysloužilých drobných elektrozařízení „Koruna za kilo – soutěž měst s Primou“

Podívejte se na atmosféru, která byla v Náchodě

Co je ASEKOL a proč má smysl třídit elektroASEKOL se stará o to, aby vysloužilé elektrospotřebiče nekončily na skládkách, ale byly ekologicky zlikvidovány a zrecyklovány. ASEKOL provozuje přes dva tisíce červených kontejnerů, ale pomáhá sbírat elektro i přes sběrné dvory. ASEKOL také provádí osvětu v oblasti sběru vysloužilého elektra. Češi ročně vyprodukují desítky tisíc tun elektroodpadu. U drobného elektra se ale podaří vysbírat a zrecyklovat jen čtvrtinu vysloužilých spotřebičů, zbytek končí mezi běžným odpadem. Staré elektrospotřebiče přitom obsahují nejen cenné suroviny, ale také nebezpečné látky, které by na skládkách končit neměly.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.