Bojíte se rádi? Pak se v sobotu podívejte na horor Nebojte se tmy

Jakmile je pod hororovým či fantastickým snímkem podepsán scénárista a režisér Guillermo del Torro, je jasné, že se fanoušci žánru pomějí. Jestli totiž něco umí, tak je to vyvolat pořádně dusivou atmosféru. Nejinak je to v jeho hororovém počinu Nebojte se tmy, který Prima vysílá v sobotu ve 22.55.

Alex s přítelkyní Kim a dcerou Sally se rozhodují o novém bydlení. Volba nakonec padne na nádherné starobylé venkovské sídlo na Rhode Islandu. Zejména malé Sally se v domě, který připomíná tajemný labyrint, líbí. Jedno dne objeví tajemný sklep se zapečetěným krbem. Zvědavost jí nedá a i když je každému hororovému divákovi jasné, že to není dobrý nápad, krb otevře.

Z jeho útrob se začnou linout podivné zvuky a tajemné hlasy. Kdo jsou původní nájemníci domu a co po Sally, Kim a Alexovi vlastně chtějí?

Pokud máte rádi „duchařiny“, hororové lekačky a ponurou atmosféru starých obydlí, snímek Nebojte se tmy vás nadchne. A jestli jste ještě k tomu fanoušky Katie Holmes, bývalé manželky Toma Cruise, na film se můžete těšit hned dvojnásob. Jako Kim se vám bude určitě líbit.

Guillermo del Torro, který k filmu napsal scénář, je v současnosti science-fiction a hororovým režisérem číslo jedna. Fandové do komiksů budou znát jeho filmy Hellboy a Hellboy 2: Zlatá armáda o trochu svérázném ďáblovi, který je ale vlastně docela klaďas. Kritice i divákům se zase líbil pohádkově-hororový Faunův labyrint, který v roce 2006 získal hned tři Oscary.

A v roce 2013 vpadl jako neřízená střela do kin jeho snímek Pacifim Rim o boji obrovských strojů vedených lidmi a nepřátelských monster z hlubin vesmíru Kaiju. Del Torro má zkrátka „na triku“ úspěchů požehnaně, a to jsme jich nevyjmenovali ani polovinu!

Můžeme vám tedy zaručit, že pokud si v sobotu na Primě od 22.55 pustíte Nebojte se tmy, nebudete zklamaní!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.