Brad Pitt a Marion Cotillard se stanou Spojenci ze 2. světové války

Do pouště francouzského Maroka seskočí v roce 1942 kanadský důstojník špionážní služby (Brad Pitt). Úkol? Zabít německého velvyslance. Od chvíle, kdy kontaktuje svoji spojku, francouzskou příslušnici hnutí odporu Marianne Beauséjour (Marion Cotillard), mají vystupovat jako manželé…

Brad Pitt si v posledních letech nevybírá špatné projekty a často ty, které se časově odehrávají během 2. světové války. Po Hanebných panchartech Quentina Tarantina a tankovém dramatu Železná srdce od Davida Ayera, se tak v roce 2016 představil jako spojenecký špión Max Vatan, který se v Casablance roku 1942 seznámí s francouzskou odbojářkou Marianne Beauséjour (Marion Cotillard), kterou si později vezme, a dokonce spolu mají i dítě. Mimochodem pamatujete, jak se spekulovalo, že se Pittovi manželství rozpadlo právě kvůli románku s Marion Cotillard? Nikdy to však nebylo potvrzeno.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Ukázka láká nejen na slibné akční scény, zároveň nás ale nejspíš čeká také slušný thriller, při kterém si nebude nikdo být moct jistý, komu vlastně v téhle špiónské hře věřit.

Obsazení je více než solidní a režisér Robert Zemeckis ještě nikdy nenatočil vyloženě špatný film. Nezklame ani tentokrát. Těšte se na pořádně napínavou žánrovku s drsným Pittem a okouzlující (a řádně chladnou) Marion.

Nezapomeňte si v pátek večer pustit Spojence. Začínáme ve 20.15 na Primě

  • Natáčení začalo v únoru roku 2016 v Londýně. V květnu se některé scény točily v Casablance a na Grand Canaria na Kanárských ostrovech.
  • V Severní Americe měl snímek premiéru 23. listopadu 2016, společně s filmy Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa, Pravidla neplatí a Santa je pořád úchyl. Výdělek za první den promítání byl plánovaný 15 milionů, film však získal pouze 2,6 milionů dolarů.
  • Inspirací pro filmové kostýmy byly kostýmy ze slavných filmů Casablanca (1942) a Život je cesta (1942).


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.