Seriály a filmy

7. února 2014 10:03

Markéta Zídková

Bruce Willis opět v roli supervýkonné mašiny. Jeho žena za to stojí

Bruce Willis v sobotu rozjede záchrannou misi v akčním thrilleru Smrtonosná past 2 z roku 1990. Do víru akce se ponořte v sobotu ve 22.00.

Akční thriller Smrtonosná past 2 je pokračování fenomenálně úspěšného prvního dílu. Ale i když dvojky filmových megahitů bývají slabší, v tomto případě to tak není.

Bruce Willis je tu opět jako supervýkonná mašina na zachraňování své ženy&rukojmích. A vy se v jeho podání dočkáte všeho, co se vám líbilo už v jedničce. Jsou tu skvělé hlášky, boj jednoho proti přesile, uzavřené lokace a pořádný nářez pravé nefalšované akce.

I tentokrát se setkáváme s policistou Johnem McClanem (Bruce Willis), který chce strávit poklidné Vánoce se svojí milovanou ženou Holly (opět Bonnie Bedelia). Za svou láskou přesídlil sice do LA, ale momentálně čeká na letišti ve Washingtonu, aby manželku vyzvedl a odjeli na svátky k jejím rodičům.

Podívejte se na ukázku:

Jenže vánoční pohodička za zvuků koled se nekoná ani tentokrát. Letiště se totiž zmocní elitně vycvičené komando zabijáků, kteří mají jediný úkol, osvobodit drogového barona generála Esperanzu (Franko Nero), který je letadlem transportován do Washingtonu před soud.

Když teroristé obsadí celé letiště, aby dosáhli svého cíle, je letadlo s Holly ještě ve vzduchu. Je tedy v bezpečí? Ne. Komando totiž převzalo kontrolu nad celým elektrickým systémem. Kontrolní věž tak nemá spojení s přistávajícími letadly, nejsou rozsvícené ranveje a řadě strojů ve vzduchu dochází palivo.

Projděte si fotky:

Takže všichni na letišti i všichni v letadlech jsou v rukách gangsterů. Bez zásob paliva je i letadlo, ve kterém letí Holly, a to John McClane nemůže nechat bez odezvy. Takže jen po svém zakleje: „Jak se stejná srač…, může někomu přihodit dvakrát za sebou“, a jde do akce!

Akční smršť Smrtonosná past 2 vás vytrhne z víkendové nudy v sobotu ve 22.00 hodin na Primě!

Pár detailů o filmu:

1. Jediný díl z pětidílné série Smrtonosných pastí, kde padouchům nejde o peníze, zlato nebo nějakou měnu. Zde osvobozují vlivného drogového krále původem z fiktivní latinsko-americké země.

2. Bruce Willis si polepšil na honoráři. Za druhé pokračování inkasoval 7,5 milionu dolarů, oproti 5 milionům za jedničku. Což ale není nic proti dalším dílům. Za „3“ už kasíroval honorář 15 a za čtvrtý díl dokonce 25 milionů dolarů.

3. Někteří fandové kultovní Smrtonosné pasti tvrdí, že dvojka je ještě lepší, než jednička.

4. Rozhodně ale se změnou režiséra ještě více přibylo akce a výbuchů. Režie se ujal finský režisér Renny Harlin (režíroval mj. Cliffhangera), který si natáčecí „hřiště“ trochu rozšířil. Celý první díl se odehrává v jediném mrakodrapu. Druhý díl střídá tři až čtyři uzavřená prostředí - starý kostel, letadlo, letiště .

5. Bruce Willis byl vybrán pro roli Johna McClanea hlavně proto, že se producentům líbila lidskost a humor, který vnáší do jinak chladné a vážné postavy. Roli ale dostal také proto, že Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone odmítli Johna McClanea hrát.

6. Kultovní scénou se stal boj muž proti muži mezi Johnem McClanem a padouchem plukovníkem Stuartem (William Sadler). Scéna se natáčela několik nocí. Pomocí obřích fénů se na place foukal na bojující hrdiny falešný sníh, protože v reálu bylo sucho a po sněhu ani památky.

Chcete si připomenout jedničku? Tady pár faktů:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.