Seriály a filmy

22. prosince 2015 10:00

Gabriela Gabrielová

Budou Kazatelovy hříchy po zásluze potrestány?

Příběh inspirován skutečnou událostí o sebevraždě, později překlasifikované na vraždu, ze které je podezřelý místní kazatel a která rozdělí městečko věřících na dva nesmiřitelné tábory. Dívejte se ve středu, ve 22.05 na Primě.

Když všemi milovaná Debbie spáchá jednoho dne sebevraždu a zanechá za sebou dvě malé dcery, oplakává ji celé město včetně manžela Andrewa, místního kazatele, a matky Susan. Jenže pak na světlo světa pomalu vyplouvají podivné události, které na Andrewa začínají vrhají podezření. Celá rodina se snaží Susan přesvědčit o stopách usvědčujících kazatele z vraždy, ale ta odmítá věřit. Až když před horou důkazů již nelze dál zavírat oči, postaví se Susan do čela křižácké výpravy s jediným cílem: potrestat kazatele za jeho hříchy.

Věděli jste, že...

  • I když jsou si mimořádně podobné, herečky Gail O´Grady (matka Susan) a Bree Williamson (dcera Debbie) skutečně příbuzné nejsou. Za jejich téměř totožným vzhledem stojí jen precizní casting.
  • Film byl natočen v roce 2013 na motivy knihy Deadly Little Secrets (2006) autorky Kathryn Casey. Ta román napsala na motivy skutečného příběhu kazatele z Texasu, který zabil svoji ženu a pokusil se to zamaskovat jako sebevraždu. Rodina zavražděné Kari ale odmítla verzi sevebraždy věřit a pustila se do vyšetřování na vlastní pěst. Výsledkem jejich pátrání bylo odsouzení kněze na 65 let za vraždu prvního stupně.

Top 8 filmů o zločincích a zločinech natočených podle skutečnosti:

1. Vlk z Wall Street (2013) - Leonardo DiCaprio jako burzovní makléř Jordan Belfort, který dokázal vydělat i 12 milionů dolarů za tři minuty, ale peníze uměl taky pěkně roztáčet. Po každém mejdanu, ale přichází kocovina a zvlášť, pokud je kouzlení s akciemi více než jen kreativní...

2. Zrůda (2003) – Vsaďte se, že Charlize Theron v roli masové vražedkyně Aileen Wuornosové, která nenávidí muže, ani nepoznáte.

3. Americký gangster (2007) – Russel Crow a Denzel Washington ve strhujícím příběhu o vzestupu a pádu jednoho z nejmocnějších mužů newyorského podsvětí a o obyčejném poldovi, který ho dostal na kolena.

4. Mafiáni (1990) – Klasika nad klasiky. Robert De Niro v třígeneračním příběhu ze života newyorských mafiánů druhé poloviny dvacátého století. Film byl natočen podle knihy „Wiseguy: Life in a Mafia Family“ newyorského novináře a spisovatele Nicka Pileggiho, jehož hlavním zájmem byla právě mafie.

5. Černá Dahlia (2006) – Příběh nejznámnější a nikdy nevyřešené vraždy kalifornské historie. Hollywoodská herečka Elizabeth Short byla zavražděna tak brutálně, že se fotografie z místa činu nesměly objevit v tisku. Detektivové Lee Blanchard (Aaron Eckhart) a Bucky Bleichert (Josh Hartnett) se stávají doslova posedlými nalezením vraha.

6. Zodiac (2007) – Jake Gyllenhaal a Robert Downey Jr. v příběhu o masovém vrahovi, který po několik desetiletí terorizoval obyvatele San Francisca a zavaloval úřady svými šiframi a dopisy o svých minulých i budoucích vraždách.

7. Hon na lišku (2014) – Film z prostředí amerického olympijského wrestlingového týmu, který skončil nenadálou tragédií.

8. Špinavý trik (2013) – Příběh postavený na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států o špičkovém podvodníkovi (Christian Bale), který je přinucen ke spolupráci s agentem FBI (Bradley Cooper), jež se ovšem zcela vymkne kontrole.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.