Seriály a filmy

22. prosince 2015 10:00

Gabriela Gabrielová

Budou Kazatelovy hříchy po zásluze potrestány?

Příběh inspirován skutečnou událostí o sebevraždě, později překlasifikované na vraždu, ze které je podezřelý místní kazatel a která rozdělí městečko věřících na dva nesmiřitelné tábory. Dívejte se ve středu, ve 22.05 na Primě.

Když všemi milovaná Debbie spáchá jednoho dne sebevraždu a zanechá za sebou dvě malé dcery, oplakává ji celé město včetně manžela Andrewa, místního kazatele, a matky Susan. Jenže pak na světlo světa pomalu vyplouvají podivné události, které na Andrewa začínají vrhají podezření. Celá rodina se snaží Susan přesvědčit o stopách usvědčujících kazatele z vraždy, ale ta odmítá věřit. Až když před horou důkazů již nelze dál zavírat oči, postaví se Susan do čela křižácké výpravy s jediným cílem: potrestat kazatele za jeho hříchy.

Věděli jste, že...

  • I když jsou si mimořádně podobné, herečky Gail O´Grady (matka Susan) a Bree Williamson (dcera Debbie) skutečně příbuzné nejsou. Za jejich téměř totožným vzhledem stojí jen precizní casting.
  • Film byl natočen v roce 2013 na motivy knihy Deadly Little Secrets (2006) autorky Kathryn Casey. Ta román napsala na motivy skutečného příběhu kazatele z Texasu, který zabil svoji ženu a pokusil se to zamaskovat jako sebevraždu. Rodina zavražděné Kari ale odmítla verzi sevebraždy věřit a pustila se do vyšetřování na vlastní pěst. Výsledkem jejich pátrání bylo odsouzení kněze na 65 let za vraždu prvního stupně.

Top 8 filmů o zločincích a zločinech natočených podle skutečnosti:

1. Vlk z Wall Street (2013) - Leonardo DiCaprio jako burzovní makléř Jordan Belfort, který dokázal vydělat i 12 milionů dolarů za tři minuty, ale peníze uměl taky pěkně roztáčet. Po každém mejdanu, ale přichází kocovina a zvlášť, pokud je kouzlení s akciemi více než jen kreativní...

2. Zrůda (2003) – Vsaďte se, že Charlize Theron v roli masové vražedkyně Aileen Wuornosové, která nenávidí muže, ani nepoznáte.

3. Americký gangster (2007) – Russel Crow a Denzel Washington ve strhujícím příběhu o vzestupu a pádu jednoho z nejmocnějších mužů newyorského podsvětí a o obyčejném poldovi, který ho dostal na kolena.

4. Mafiáni (1990) – Klasika nad klasiky. Robert De Niro v třígeneračním příběhu ze života newyorských mafiánů druhé poloviny dvacátého století. Film byl natočen podle knihy „Wiseguy: Life in a Mafia Family“ newyorského novináře a spisovatele Nicka Pileggiho, jehož hlavním zájmem byla právě mafie.

5. Černá Dahlia (2006) – Příběh nejznámnější a nikdy nevyřešené vraždy kalifornské historie. Hollywoodská herečka Elizabeth Short byla zavražděna tak brutálně, že se fotografie z místa činu nesměly objevit v tisku. Detektivové Lee Blanchard (Aaron Eckhart) a Bucky Bleichert (Josh Hartnett) se stávají doslova posedlými nalezením vraha.

6. Zodiac (2007) – Jake Gyllenhaal a Robert Downey Jr. v příběhu o masovém vrahovi, který po několik desetiletí terorizoval obyvatele San Francisca a zavaloval úřady svými šiframi a dopisy o svých minulých i budoucích vraždách.

7. Hon na lišku (2014) – Film z prostředí amerického olympijského wrestlingového týmu, který skončil nenadálou tragédií.

8. Špinavý trik (2013) – Příběh postavený na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států o špičkovém podvodníkovi (Christian Bale), který je přinucen ke spolupráci s agentem FBI (Bradley Cooper), jež se ovšem zcela vymkne kontrole.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.