Seriály a filmy

24. května 2016 01:00

Iva Kropáčková

Chcete prodat dům či pronajmout byt sami? Víme, kde najít smlouvu

Budete prodávat dům nebo chcete svůj byt pronajímat? Musíte mít smlouvu. Pokud si na ni netroufnete sami, určitě budete potřebovat právní rady, aby dokument obsahoval vše, co má. Za advokáty ale nemusíte utrácet tisíce korun a ani není nutná návštěva kanceláře...

Právní dokumenty online bez nutnosti navštěvovat právníky. To nabízí jedinečná internetová aplikace GeneratorSmluv.cz, kterou najdete i na Prima Rádci. Databáze nabízí nepřeberné množství právních dokumentů, které byly vytvořeny týmem profesionálních advokátů: Kromě smlouvy o koupi nemovité věci či nájemní smlouvy tady najdete například exekuční návrh či pracovní smlouvu. Nájemní smlouva na byt je přitom dokument, o který je mezi našimi uživateli největší zájem.

Smlouva o koupi nemovité věci

Tuhle smlouvu využijete pro převod pozemků a staveb. Pamatuje jak na stavby, které jsou součástí pozemku, tak na stavby jako samostatné nemovité věci. Pro převody bytů zase využijete Smlouvu o koupi bytu.

Počítá se se vším

Generátor se snaží kalkulovat se všemi variabilními prvky vyskytujícími se při tvorbě tohoto typu smlouvy:

  • Touto smlouvou tak lze převést i spoluvlastnický podíl k nemovité věci či současně převést až pět staveb či pozemků nacházejících se v jednom katastrálním území.
  • U smluvních stran pamatuje generátor na společné jmění manželů či spoluvlastnictví.
  • Generátor položí otázky mimo jiné i ohledně předání nemovitosti, ohledně poplatníka daně z nabytí nemovitých věcí, nájemních smluv váznoucích na nemovitosti, ohledně podání návrhu na vklad do katastru nemovitostí a uhrazení poplatku za zahájení katastrálního řízení.
  • Kalkuluje se i s možností, že na nemovitosti vázne zástavní právo, že kupní cena nebude placena naráz nebo že bude placena skrz úschovu třetí osoby.

Vše, co potřebujete: Smlouva o koupi nemovité věci

Akční nabídka: Pro návštěvníky Prima Rádce jsme připravili speciální akční nabídku: Prvních 100 zájemců od nás dostane kredit 200 Kč na vygenerování právních dokumentů. Kredit získáte po registraci zde. Ještě zbývá více než 30 volných kreditů...

Až budete mít smlouvu v ruce, je třeba pamatovat na to, že jedno vyhotovení smlouvy pro katastrální úřad je potřeba opatřit úředně ověřenými podpisy smluvních stran.

Smlouva o nájmu bytu

Smlouva o nájmu bytu je v občanském zákoníku upravena jako zvláštní typ nájemní smlouvy. Pro tento typ nájemní smlouvy je charakteristická zvýšená ochrana práv nájemce. Například se tedy ze zákona nepřihlíží ke smluvním ujednáním zkracujícím nájemcova práva, dále se nepřihlíží k ujednáním ukládajícím nájemci povinnost zaplatit pronajímateli smluvní pokutu, ani k ujednáním ukládajícím nájemci povinnost, která je vzhledem k okolnostem zjevně nepřiměřená. Navzdory těmto ustanovením však stále zbývá dostatek prostoru pro smluvní volnost stran. Tato verze nájemní smlouvy je podrobnější a upravuje mnoho možných úprav práv a povinností stran souvisejících s nájmem bytu.

Vše, co potřebujete: Smlouva o nájmu bytu

Akční nabídka: Pro návštěvníky Prima Rádce jsme připravili speciální akční nabídku: Prvních 100 zájemců od nás dostane kredit 200 Kč na vygenerování právních dokumentů. Kredit získáte po registraci zde. Ještě zbývá více než 30 volných kreditů...

Jak to funguje: 3 jednoduché kroky

Všechny dokumenty odpovídají aktuálním zákonům i novému občanskému zákoníku. Spolupracující právní kancelář databázi postupně rozšiřuje. Za rok fungování už klientům aplikace ušetřila téměř dva miliony korun. Revoluční projekt je řešením pro lidi hledající nejběžnější právní dokumenty.

  1. Vytváření právních dokumentů probíhá prostřednictvím intuitivního procesu přímo na internetových stránkách GeneratorSmluv.cz.
  2. Zde vyplníte požadované informace potřebné pro vygenerování dokumentu.
  3. Následně obdržíte PDF soubor, který již stačí pouze podepsat.

V případě potřeby důkladnější právní konzultace, úpravy dokumentu i právních rad je vám k dispozici kontaktní formulář na partnerskou advokátní kancelář, která nabídne doplňující servis.

Kolik to stojí

Cena jednoho dokumentu se pohybuje od 50 do 300 korun, některé jsou k dispozici zdarma.

>>> Najděte nejvýhodnější nabídku hypotéky napříč všemi bankami. Srovnání hypoték online na Prima Rádci. Pomůžeme i s vyjednáváním.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.