Seriály a filmy

6. listopadu 2015 01:00

Iva Kropáčková

Chcete začít podnikat? Tipy, jak získat (nejen) úvěr od banky

Zvlášť pro začínající podnikatele to není vůbec snadné. Banka musí postupovat v souladu s rizikovostí klienta a musí prověřit, jestli bude schopen své úvěry splácet. Taky musí znát alespoň minimální historii podnikání klienta...

Chystáte se založit firmu, ale nemáte dost peněz do začátku? Možná uvažujete o půjčce. Kromě úvěru na bydlení či auto je to podle finančních odborníků jedna z variant "smysluplného zadlužení". Narozdíl od ostatních půjček na cokoliv. Tady najdete přehled toho, co je vhodné mít nebo zařídit, aby bylo co nejsnažší úvěr na rozjezd podnikání získat, i jak se zajistit.

1. Základem je vhodný účet

Většina českých bank nabízí podnikatelské účty. Existují různé typy účtů podle toho, jestli podnikatel zakládá firmu, začíná podnikat nebo už nějaký čas podniká. Pokud si chce účet založit, měl by zvážit, jaké služby bude u banky využívat, a podle toho vybrat ten nejvhodnější.

Podobné články

Vyplatí se spočítat si, kolikrát měsíčně budete odesílat a přijímat platby nebo vybírat z bankomatu. U některých bankovních domů podnikatel zaplatí balíček, v rámci něhož získá vybrané transakce zdarma. V jiné bance je zase vedení účtu zdarma a platí se za jednotlivé transakce. Některé banky pak nově založeným firmám odpouštějí jak poplatek za vedení účtu, tak za jednotlivé pohyby na něm.

VŠE DŮLEŽITÉ ve SPECIÁLU O PLATEBNÍCH KARTÁCH

  • jak bezpečně platit
  • jak vybrat banku a účet
  • online hraný seriál (vážně i s nadsázkou)

Pokud se rozhodnete nechat si osobní i podnikatelský účet, a oddělit tak osobní a firemní finance, nutně to neznamená, že bude platit dvakrát. Oba účty jde totiž také pořídit za jednu cenu.

PŮJČKY ONLINE Transparentní nabídky, jasná hodnota RPSN i výše úroků

2. Ukažte zdravou firmu

Pokud to s podnikáním myslíte vážně, k získání úvěru byste měli prokázat, jak vaše firma funguje. Přes podnikatelský účet by vám měly pravidelně odcházet platby dodavatelům a přicházet úhrady od odběratelů. Ukazatelem fungujícího podnikání je i to, že podnikatel má nasmlouvané zakázky nebo že existuje účel, na který chce poptávané prostředky využít.

3. Banky slyší na záruku

V některých bankách budou chtít vidět daňové přiznání, jsou však i takové, které daňové přiznání nepožadují a úvěry začínajícím podnikatelům poskytují i na základě dřívějších výpisů z bankovních účtů. Pro získání úvěru je velmi důležitá ochota začínajících podnikatelů poskytnout na úvěr nějakou záruku. Malé a střední podniky mají často obtížnější přístup k úvěrům právě kvůli omezené možnosti zajištění. To jim přitom zpravidla umožní získat vyšší limity úvěru nebo nižší úrokovou sazbu. Pokud je podnikatel například ochoten poskytnout svou nemovitost jako záruku, je to pro banku známka toho, že své podnikání myslí opravdu vážně.

4. Nepodceňte rizika

Úvěr u banky představuje závazek. Podnikatelé by proto měli myslet i na to, že může dojít k nepředvídatelným událostem, které budou mít dopad na fungování firmy a tím i na jejich schopnost úvěr splácet. Ať už jde o živelní katastrofy, jako je například požár, nebo o různá odpovědnostní rizika, podnikatelé by se proti nim měli určitě pojistit. Někdy to lze vyřídit přímo v bance, některé z nich totiž nabízejí cenově zvýhodněné pojištění k podnikatelskému účtu.

VŠE DULEŽITÉ ve SPECIÁLU O PŮJČKÁCH

  • jak vybrat půjčku s nejmenším rizikem
  • můžete si půjčku vůbec dovolit?
  • rizika půjčování
  • online videoseriál (vážně i s nadsázkou)

SMLOUVA RYCHLE, JEDNODUŠE, SE ZÁRUKOU... Hrozí vám exekuce? Potřebujete prodat nebo koupit dům či auto? Chcete pronajmout byt? Budete se rozvádět? Většina životních situací se musí vyřešit podpisem na smlouvě... Běžné právní dokumenty už ale nemusíte řešit s advokáty, aby byly naprosto v pořádku. Na Prima Rádci máte možnost získat právní dokumenty pro nejrůznější situace, navíc jen během několika minut. Smlouvy stojí od 50 do 300 korun. Prvních 100 zájemců od nás navíc získá kredit 200 korun na vygenerování jakýchkoliv právních dokumentů. Kredit získáte po registraci zde.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Ve spolupráci s: Porovnej24.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.