Co dělal Ondřej Rychlý alias Prokop ze seriálu Modrý kód, když....

Ondřej Rychlý ztvárňuje svoji postavu Prokopa Hlinky v seriálu Modrý kód od prvního dílu. Při natáčení seriálu jsme se jej u příležitosti budoucího spouštění zpravodajské televizní stanice CNN Prima News vyptali na to, jak vzpomíná a co dělal v době největších zpravodajských událostí uplynulých let.

Co jsi dělal 11. září 2001, když byly teroristické útoky v Americe?

Pamatuji si, že jsem byl v bytě svého nejlepšího kamaráda z dětství, Honzy Ozimka a hráli jsme takou tu hru s tím králíkem na počítači. Pak přišla jeho máma, plakala a pustila televizi. Vím, že jsme museli přestat hrát a mně nějak nedocházelo, co se vlastně děje. A pak mi nějak došlo ze všech dospělých, že se stalo něco strašného. To jediné si pamatuju!

9. listopad 1989 - pád Berlínské zdi?

To jsem ještě nebyl na světě. Narodil jsem se roku 1992, takže si to moc nepamatuju.

Podívejte se na rozhovor s Ondřejem Rychlým:

Když vybuchl Černobyl v roce 1986? Takže stejná odpověď…

Ano, ale pustil jsem si seriál Černobyl, a to jsem byl hodně v šoku.

Co tě tam nejvíc zaujalo?

Vlastně ten dopad a jak strašná katastrofa to byla. Říkal jsem si, že se nás to asi tolik netýkalo. Ale že to mělo takový celosvětový dopad, to bylo pro mě úplně šokující. A jak se k tomu postavila vláda… Nevím, co je na tom pravdy. Jak obrovsky nebezpečné to bylo a je doteď…

Rok 2002. Co jsi v té době dělal? Co jsi prožíval?

To už si také nepamatuju. Ale vím, že mi bylo líto těch zvířat v zoologické zahradě, to jsem hodně prožíval. Ten tuleň, jak tam zemřel. Mám v hlavě záběry těch tuleňů. Ale nepamatuju si, co jsem dělal v tu dobu.

Zimní olympijské hry v Naganu, když jsme vyhráli v hokeji v roce 1998? To jsi prožíval jak?

Já nijak. Myslím ale, že táta to prožíval hodně, že byl opravdu hlasitě veselej. Tak to si tak pamatuju.

Revoluce - tu jsi nezažil. Každopádně nedávno jsme slavili třicet let od revoluce. Co bys k tomu řekl? Jak to teď vidíš s odstupem času?

Ty jo, nijak. Nevím, co k tomuhle říct.

Ondřeje Rychlého alias Prokopa Hlinku si užívejte v premiérových epizodách seriálu Modrý kód vždy v pondělí a ve středu na Primě od 20.15, nebo si jej připomeňte online:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.