Další díl seriálu Právo a pořádek. Tvůrci se inspirovali skutečným příběhem!

Právo a pořádek již dnes ve 22.35 na Prima love. Klíč v kapse zabitého policisty dovede vyšetřovatele k překvapivému nálezu.

Policista řeší své finanční problémy velmi nešťastně – vezme si rukojmí. Poté, co je zasahujícími policisty zabit, se u něj najdou klíče, jež nejsou od jeho bydliště, ale bytu, kde detektivovy Lupa a Bernarda čeká velké překvapení. Mrtvola a cenné, ukradené dokumenty. Tvůrci nejdéle vysílaného krimiseriálu se tentokrát inspirovali skutečným případem Jacka Worthingtona.

O co ve skutečné kauze šlo?

Počátkem roku 2008 přinesl časopis Vanity Fair informaci, že se objevil údajný nemanželský syn Johna Fitzeralda Kennedyho, o pár dnů později pak prozradil i jeho jméno.

Jednalo se o businessmana Jacka Worthingtona. Worthington se narodil 22. listopadu 1961 (tedy přesně dva roky před zavražděním prezidenta Kennedyho) Jacku Rodneymu Worthingtonovi staršímu a Mary Evelyn Bib, která pocházela z významné rodiny obchodníků a v mládí se měla seznámit jak s pozdějším prezidentem USA Lyndonem Johnsonem, tak i tím soudobým – Kennedym.

Podle Worthingtona juniora mu to, že je synem slavného prezidenta, sdělila právě jeho matka Mary Evelyn v roce 2006. Tehdy se totiž jeho legitimní otec potýkal se smrtelnou genetickou chorobou a Worthington mladší chtěl na její přítomnost nechat testovat sebe i své děti. Mary Evelyn mu však měla oznámit, že to není třeba, neboť jeho pravým otcem je Kennedy.

Zpráva vzbudila mezinárodní senzaci. Zpočátku bylo Vanity Fair, co se DNA testů týče, limitováno tím, že JFK je po smrti, nakonec však jeho vzorky sehnalo přes Národní archiv, napětí začalo stoupat…a další článek nikdy nevyšel. Zdroj z rodiny Worthingtonových dokonce prohlásil, že Jack s matkou podobný rozhovor nikdy nevedl a Mary Evelyn se s Kennedym ani Johnsonem v životě nesetkala. A, že Worthingtonovi neví, proč Jack řekl, to co, řekl.

Jak dopadne obdobný příběh z pera autorů seriálu Právo a pořádek? To uvidíte již dnes ve 22.35 na Prima love.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.