Seriály a filmy

4. listopadu 2013 14:12

Markéta Zídková

Dnes dáváme jeden z nejlepších filmů Nicole Kidman Tlumočnice

Nicole Kidman se ve strhujícím thrilleru stává nebezpečně snadnou kořistí. Tlumočnici, která nechtěně vyslechne tajný rozhovor, se pokouší ochránit další oscarová hvězda – Sean Penn. Dnes ve 22.45 na Primě.

Nicole opět potvrdila, že je nejen nádherná žena, ale také skvělá herečka.

S lehkostí sobě vlastní ztělesnila moderní mladou ženu, která jako jedna z mála zná okrajový africký jazyk.

A právě tato výhoda ji uvrhne do prokletí pronásledování neznámými muži. Starostlivé pohledy, výrazy zoufalství a vyčerpání energie dokáže okořenit, jak jinak, svůdným šarmem.

Tlumočnice je první film, který se natáčel v budově OSN. Nenechte si jej ujít dnes ve 22.45 na Primě.

Své kouzlo má i pochybovačný agent FBI Sean Penn. Rozhodný muž s odhodláním chránit bezbrannou mladou ženu ztrácí s každou následující scénou půdu pod nohama a za chvíli už ani neví, komu má věřit. A i my se staneme závislí na mistrovsky vystavěném ději, protože každá scéna znamená další a další objevování pravdy. Pravda ale může být silně nebezpečná!

Neméně slavným je i autor snímku, režisér Sydney Pollack. Má na svém kontě nejen jako hlava filmového štábu, ale také jako producent hned několik veleúspěšných filmů. V některých z nich si zahrál rovněž menší roli. Původně se totiž profiloval jako herec a i v Tlumočnici si střihl jednu roličku – postavu Jaye Pettigrewa. Z těch nejznámějších snímků, kterými okouzlil nejen kritiky, ale hlavně publikum, jmenujme například Koně se také střílejí, Takoví jsme byli, Tři dny Kondora, Tootsie nebo nezapomenutelné Vzpomínky na Afriku.

Film Tlumočnice je zajímavý nejen kvůli skvělému hereckému a režijnímu obsazení, ale také díky faktu, že to je první film, který byl natočen uvnitř budovy OSN. Do té doby to bylo v několika opravdu málo filmech jen pár ojedinělých záběrů.

Sydney Pollack dokonce vyjednával se samotným generálním tajemníkem OSN, aby se mohlo v interiérech slavné instituce natáčet. Nejvyšší představitel svolení nakonec dal s výhradou, že film zobrazí OSN pouze v příznivém světle, tak, jak se snaží působit ve světě.

Natáčení bylo obtížné i pro jednotlivé zástupce zemí, kteří se pohybovali uvnitř budovy. V záběrech se ale nakonec objevují hlavně herci, kteří pouze diplomaty ztělesňují.

Záběry z OSN ale naštěstí striktní regulace nijak nepoškodila, a tak se můžeme s Nicole i Seanem Pennem projít místy, kam se nikdo z nás asi jen tak nedostane. Jak bylo předesláno, v tomto filmu se ale může i taková malá procházka stát osudnou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.