Dnes si dejte pozor: Dopadne Asteroid Kassandra! Na Primě

Asteroid Kassandra se chystá udeřit na nepřipravenou planetu. Sledujte další mrazivý katastrofický snímek už v sobotu ve 20:15 na Prima Family.

Svět se připravuje na odvrácení blížícího se asteroidu, zatímco dvojice astronomů Dr. Lehman (Christopher Lloyd) a Imogene O'Neillová (Marla Sokoloff) usilovně pracují na zdokonalení dat, která budou užita k vyslání jaderné nálože.

Panika z dopadu však ovládne jejich pracoviště a Lehman je nečekaně sražen autem. Jednoho z šílenců zodpovědných za vraždění mezitím pronásleduje detektiv Jack Crowe (Billy Campbell). Imogene se tak náhle ocitne v apokalyptické situaci, uprostřed násilného městečka, a k tomu v Lehmanových výpočtech objeví chybu – k Zemi se neblíží jeden, nýbrž dva asteroidy. Začíná závod s časem a v sázce není nic menšího než osud lidstva.

Dvoudílná minisérie, jíž Prima Family odvysílá v sobotu od 20:15 na jeden zátah, potěší větším množstvím dějových linií i známých obličejů. Asteroid Kassandra v sobě ukrývá jak nezbytné prvky katastrofických filmů, tak i detektivní podzápletku.

Zrovna tak zabaví i vidina veteránů filmové i televizní zábavy. V roli doktora Lehmana se představí Christopher Lloyd, kterého znáte jako doktora Emmetta Browna ze série Návrat do budoucnosti. Podobně i Billy Campbell zahřeje srdce pamětníků pro svou roli v kultovním snímku Rocketeer, či epizodní roličky v seriálech 4400 i Merlose Place. A do třetice všeho dobrého je tu i Marla Sokoloff, na níž mohou vzpomenout diváci Zoufalých manželek či teenagerské komedie Hele vole, kde mám káru.

Z dalších postaviček však své hrdiny poznají i diváci Hvězdné brány či Castle na zabití.

Jako u mnoha jiných katastrofických filmů je přitom i zápletka Asteroidu Kassandra snad až nepříjemně věrohodná, odhlédneme-li tedy od nezbytných filmových prvků.

Sotva před stoletím unikla civilizace jen o fous katastrofě při známém dopadu „Tunguského meteoritu“ (zřejmě však ve skutečnosti malé komety). Kdyby byl jen o pár hodin pomalejší, jeho detonace by nemusela postihnout sibiřské lesy, nýbrž klidně Evropu či Ameriku. Ani dnes nejsme v suchu, moderní věda však dovede předpovědět dráhu řady vesmírných těles na dekády dopředu.

Příkladem za všechny a nejpopulárnějším posledním objevem je planetka Apophis objevená v roce 2004, a částečně pojmenována podle záporáka z televizního seriálu Hvězdná brána. S průměrem 320 metrů by při nárazu uvolnila sílu 850 megatun TNT, čili 17 krát více než kolik zvládla nejsilnější sesrojená vodíková puma, či zhruba 68 tisíckrát víc než výbuch v Hirošimě. Nešlo by sice o katastrofu na úrovni dopadu asteroidu, jež skolil dinosaury, jednalo by se však o největší kataklyzma za poslední desítky tisíc let. Apophis nás navíc mine hned dvakrát. Riziko srážky při průletu v roce 2029 je sice momentálně vyloučeno, mihnutí však může mírně změnit dráhu pro rok 2036, kdy dojde k průletu druhému.

Doufejme, že štěstěna bude stát na naší straně. Prozatím totiž v zásobě máme pouze fiktivní hrdiny z filmů jako je Asteroid Kassandra a podobných snímků.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.