Dnešní den na Primě: český seriál, něco pro pamětníky, animáci a rodinné komedie

Hlavní vánoční frmol už je (snad) za námi a my si dnes konečně budeme moci užít tu nefalšovanou vánoční pohodičku. A proč si ji nezpříjemnit pár zábavnými filmy? Přečtěte si, na co se dnes můžete na Primě mrknout.

První svátek vánoční začíná na Primě už v 6.05 s klasickým českým filmem Ať žije nebožtík. Věrný sluha Baltazar už nestíhá uklidňovat nejrůznější věřitele a odstraňovat alkohol z těch nejpřekvapivějších skrýší svého pána. Teprve náhodný omyl při lékařské prohlídce a svatba s neznámou ženou přivedou zhýralého mladíka na lepší cestu…

Jedna z nejvydařenějších komedií autorské dvojice Frič – Haas. Hugo Haas v hlavní roli se v okamžicích ohrožení nejen maskuje za ženu, ale stihne tu i zazpívat dvě písně s vlastními texty: Mně to tady nebaví a Mně jeden pohled nestačí. Doprovází ho přitom legendární jazzový orchestr Gramoklubu.

----------------------na vlásku-------------------------

Pamatujete na Takovou normální rodinku? A bavila vás? Jestli jo, tak k Primě zasedněte v 9.20 a podívejte se na její pokračování Rodinka. A ještě než to uděláte, přečtěte si o ní něco navíc tady:

V 10.25 se na Primu přiřítí slon Horton. Ten najde květinku a na ní je malé smítko, které na něj mluví. Po nějaké době zjistí, že na smítku žijí obyvatelé Kdovíci v malém městečku Kdosice. Samozřejmě že nikdo nevěří, že prosté smítko může mluvit; v lese, kde žije s mnoha dalšími zvířaty, má hlavní slovo klokanice Kangaroo, která má Hortona za blázna.

Chce, aby ihned smítko zahodil a nebláznil jejich mláďata. Horton však trvá na svém, a to se Kangaroo nelíbí. Proto na Hortona a jeho smítko pošle supa Vlada, který má za úkol smítko zničit. Horton se i se smítkem vydá na vysokou horu, kde smítko uloží do bezpečí.

Vlad však Hortona dostihne a smítko mu sebere. Horton běží, co mu síly stačí, a když už je na dosah, sup Vlad hodí květinku se smítkem do obrovské louky, plné stejných květin. Horton je nešťastný a vydává se hledat jehlu v kupce sena...

Po animovaném Hortonovi si v 12.05 opět přijdou na své milovníci filmů pro pamětníky, konkrétně s filmem Mravnost nade vše. Profesor Karas je vůdčí osobnost sdružení pro povznesení obecné morálky a vážený muž známý svými nekompromisními názory, které lze shrnout jedinou větou - Mravnost nade vše. V tomto duchu vede nejen své žáky, ale železnou rukou diktátora také svou rodinu. Jednoho dne však Karas dostane nečekanou návštěvu. Svou nemanželskou dceru Věru, živý to důkaz mladické nerozvážnosti.

Karas v obavách, že by mohla zcela zničit jeho „image“ bojovníka za mravopočestnost, se rozhodne její existenci utajit. Což je úkol víc než obtížný, protože Věra si najde práci jako vychovatelka v jeho vlastní rodině.

Mravného profesora Karase na Primě vystřídá ve 13.25 další animák, zrzavý kocour Garfield. Jon má domácího mazlíčka, velkého zrzavého kocoura Garfielda, který se cítí být vládcem domu. Jednoho dne se oba rozjedou k veterinářce Liz, která je Jonovou tajnou láskou. Liz se ujala malého štěněte, které si Jon nyní odváží domů. Garfield nevěří svým očím: už není v Jonově domě jediným mazlíčkem. A s novým spolubydlícím se teď navíc bude muset o všechno dělit! Když pak Jon s Liz odjedou na výstavu psů a Odieho si vezmou s sebou, zatímco Garfield zůstane sám doma, ve zlosti způsobí v domácnosti obrovský nepořádek. Jon se po svém návratu nestačí divit. Rozzlobí se a vykáže Garfielda z domu. Ten ale mazaně vyláká i Odieho, pak sám rychle zaleze dovnitř a na ulici teď zůstává malý Odie…

Je noc a Odie zmateně bloudí po městě. Na zápraží jednoho domu si ho všimne majitelka a vezme ho k sobě. Mezitím Jon zjistí, že Odie zmizel, a začne ho hledat. V pátrání po štěňátku mu pomáhá i Liz… Pro Odieho si mezitím k paní, která se ho ujala, přijde jistý Walter zvaný Happy Chapman a chystá se s ním odjet do New Yorku. Jon stále svého pejska hledá a Garfield se stydí: i ostatní zvířata mu zazlívají, že Odieho vyhodil a způsobil tak jeho trápení. Chapman se k němu totiž vůbec nechová láskyplně, dokonce mu opatřil obojek na dálkové ovládání, který dává elektrické rány. Garfield má černé svědomí a rozhodne se, že Odieho vysvobodí. Má tak před sebou nebezpečnou cestu plnou dobrodružství a navíc musí vyzrát na zlého Chapmana…

Od 15.00 se na Primě budou řešit staré pletky z minulosti ve filmu Prstýnek. Vyhlášený pytlák Sochor se tvrdě staví proti tomu, že si mladý kníže namlouvá jeho dceru Barušku. Dobře si totiž pamatuje své zásluhy na zachování knížecího rodu. Jak ale mladým vysvětlit, proč se k sobě nehodí, a přitom zachovat tajemství? Nemalou roli v rozmarné komedii sehraje docela malý prstýnek, který jde z ruky do ruky…

Příležitostná drobná próza z 20. let patří k méně známým dílům spisovatele Ivana Olbrachta, který ji za okupace převedl do podoby filmového scénáře pod svým občanským jménem Kamil Zeman.

Máte rádi zvířata, protože jsou chlupatá? Tak to si určitě nezapomeňte pustit v 16.40 na Primě komedii Marley a já. John a Jennifer Groganovi se stěhují do jižní Kalifornie. John pracuje v Sun Sentinel, kde je zaměstnaný i jeho kamarád Sebastian. Tomu se John svěří, že Jennifer začíná mluvit o dítěti, na které se on ještě necítí. Sebastian mu poradí, ať jí koupí štěně – to že ji zaměstná. John to udělá a pořídí štěně jménem Marley...

Časem oba manželé poznávají, jak je výchova psa náročná, obzvlášť toho jejich. Je téměř nezvladatelný a všechno ničí. John je navíc nepříjemně zaskočený v práci. Místo práce reportéra začne vykonávat práci sloupkaře. Najednou neví, o čem má psát. Nakonec se jeho vděčným tématem stává právě Marley – a i jeho šéf je velmi spokojený... Po nějaké době s Marleym John zjistí, že v jeho životě s Jennifer opravdu něco chybí. Tak se narodí jejich první dítě – Patrick.

John začne být jako sloupkař vážně dobrý, a proto i více vydělává. A Jennifer je opět těhotná. Narodí se syn Conor, oba rodiče ale celou situaci moc nezvládají a často se hádají. Navíc jim to ani Marley moc neulehčuje. A za nějakou dobu na svět přichází ještě dcera – Colleen...

--------------sám doma 2-------------

V půl jedenácté se můžete s televizí Prima přesunout do slunné Provence s filmem Dobrý ročník. Více si o něm přečtěte zde:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.