Taková normální Rodinka dnes pokračuje!

Oblíbili jste si klasický český komediální seriál Taková normální rodinka o jednom „naprosto normálním“ rodinném soužití? Jestli ano, máme pro vás dobrou zprávu. Na Primě teď totiž můžete sledovat jeho volné pokračování Rodinka. Připravili jsme si ho pro vás na tři sváteční dopoledne.

Původní Takovou normální rodinku natočil na začátku 70. let podle scénáře Fan Vavřincové režisér Jaroslav Dudek. Oba tvůrci už byli, jak se tak říká, svými díly prověření – Vavřincovou české publikum milovalo za knihu Eva tropí hlouposti, kterou režisér Martin Frič převedl do nezapomenutelné crazy komedie s Natašou Gollovou a Oldřichem Novým v hlavních rolích.

Jaroslav Dudek, to je matador československé seriálové tvorby. Podepsaný je nejen pod Rodinou Bláhovou, prvním seriálem, kdy u nás kdy vznikl (a z něhož se dochoval pouze závěrečný díl), ale také pod takovými „esy“ jako Nemocnice na kraji města, Tři chlapy v chalupě, dějinnou ságou Synové a dcera Jakuba skláře či kriminálkou Malý pitaval z velkého města. Mimochodem, věděli jste, že za něho byla vdaná Jana Štěpánková, představitelka nadšené jogínky Pavly z Takové normální rodinky? Ne, že by se ale seznámili přímo „na place“ – zalíbení v sobě našli dávno předtím, když získala mladičká Štěpánková divadelní angažmá v Praze.

Podívejte se na ukázky:

Bábi vražedkyně

Koho z Takové normální rodinky jste měli nejraději? Potrhlou bábi Marii Rosůlkovou, která si na rodinných příslušnících zkouší své vražedné praktiky? Tatínka Oldřicha, co nadevše miluje své želvičky Poldinky? Nebo „operní maminku“ Cilku, co si ráda zapěje při vaření?

Taková normální rodinka se zkrátka u nás stala kultem na poli komediální tvorby. Možná i proto, že se její tvůrci rozhodli nezaprodat režimu a než aby své postavy nechali jít vstříc lepším, komunistickým zítřkům, sami se jej po osmi dílech rozhodli ukončit.

Protože se ale jednalo o námět oblíbený a situace, které z domova všichni tak trochu známe, není divu, že se objevilo pokračování Takové normální rodinky. Stejně jako u původních dílů se nejprve objevila kniha, tentokrát s názvem Taková normální rodinka se vrací (2008), a až posléze televizní seriál. Režisérské taktovky se ujal Dušan Klein a aby bylo jasné, že je v seriálu na co navazovat, role Pavly, Katky a Zdeňka obsadil stejnými herci jako v původních dílech: Janou Štěpánkovou, Danielou Kolářovou a Jaromírem Hanzlíkem.

Nemyslete si ale, že tímto výčet zajímavých hereckých osobností nekončí – v Rodince jich uvidíte mnohem více, namátkou Naďu Konvalinkovou, Petra Kostku a Františka Němce ze starší generace, z mladších třeba Lenku Vlasákovou, Josefa Poláška nebo Lucii „Marmeládu“ Plekancovou Vondráčkovou. Ti všichni, hromada legrace a příjemná hudba v aranžmá Ondřeje Brzobohatého jsou zárukou, že vás bude nová Rodinka bavit minimálně stejně jako ta původní, taková normální.

Podívat se na ni můžete na Primě o třech svátcích vánočních: na Štědrý den od 9.55, na Boží hod vánoční od 9.20 a na Štěpána od 8.35.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.