Dnešní den na Primě: Na vlásku, Notting Hill a plno pohádek a klasických komedií

Na Štědrý den jsme pro vás připravili krásnou vánoční nadílku. Dnes vás čeká plno pohádek a komedií, u nichž se pobaví celá rodina. A pokud máte rádi filmy pro pamětníky, přijdete si také na své!

Jestli se nechcete hned od rána stresovat Vánocemi, vydejte se na dobrodružnou plavbu s Kapitánem Ronem. Právě tohohle praštěného totiž kapitána „zdědí“ Martin po svém strýčkovi spolu s pohádkovou jachtou. A protože je Martin uštvaný z práce a věčných problémů, rozhodne se sbalit celou rodinu a vyrazit za exotikou. To, že si jachtu představoval trochu luxusněji, exotiku trochu obyčejnější a kapitána Rona o něco méně šíleného, vy se u této komedie krásně odreagujete. Nechte se pozvat na karibské ostrovy. Pište si, že jejich exotika bude pěkně divoká. Vyplouváme už v 6.30 z Primy!

Až se vrátíte z dobrodružné plavby, rozhodně zůstaňte s Primou. V 8.20 totiž začíná krásný pohádkový příběh Kouzelný strom. Hlavní roli v něm nicméně nehraje strom, jak by se zdálo z názvu, ale speciální židlička, která je z něj vyrobená. A protože jsme v pohádce, sedátko to není jen tak obyčejné – umí splnit každé lidské přání. Filip, Tosia a jejich malá sestřička se rozhodnou tohoto daru využít po svém – seženou díky němu práci svým rodičům na zaoceánské lodi. Sami se ale tak odsoudí k tomu, aby je po dobu jednoho roku hlídala zlá teta. Protože jim dojde, že to vlastně není až tak bezvadné, rozhodnou se rodiče následovat a zažijí tak dobrodružnou cestou kolem světa. Dokáží ale rodiče přimět, aby se s nimi vrátili domů?

V 9.55 začíná na Primě seriál Rodinka. Těšit se můžete hned na dva díly. Přečtěte si o nich tady:

I Sid, Manny a Diego chtějí slavit Vánoce a vy můžete s nimi, v 10.50 totiž na Primě začínají Mamutí Vánoce! Když Sid nechtěně zničí Mannyho památeční vánoční ozdobu a ocitá se na Santově „seznamu zlobilů“, vydává se na zábavné putování na severní pól, aby dal vše do pořádku. Místo toho ale způsobí ještě větší pohromu. Teď je na Mannym a jeho bandě přátel, aby zachránili Vánoce pro celý svět!

A teď přichází příležitost pro milovníky filmů pro pamětníky - na Primě se od 11.25 vysílá film Martina Friče Ať žije nebožtík. Věrný sluha Baltazar už nestíhá uklidňovat nejrůznější věřitele a odstraňovat alkohol z těch nejpřekvapivějších skrýší svého pána. Teprve náhodný omyl při lékařské prohlídce a svatba s neznámou ženou přivedou zhýralého mladíka na lepší cestu… Jedna z nejvydařenějších komedií autorské dvojice Frič – Haas. Hugo Haas v hlavní roli se v okamžicích ohrožení nejen maskuje za ženu, ale stihne tu i zazpívat dvě písně s vlastními texty: Mně to tady nebaví a Mně jeden pohled nestačí. Doprovází ho přitom legendární jazzový orchestr Gramoklubu.

Jestli máte radši rodinné komedie, od obrazovek neodcházejte, ve 12.55 se můžete na Primě podívat na dobrodružnou komedii Pohádky na dobrou noc. Marty Bronson kdysi vlastnil malý motel. Jeho děti, dcera Wendy i syn Skeeter mu v něm pomáhaly a on jim vždy večer vyprávěl pohádky. Motelu se však nevedlo, a tak ho Marty prodal Barrymu Nottinghamovi. Barry mu slíbil, že až bude Skeeter velký, nechá ho hotel řídit. Svůj slib však nesplnil – na místě motelu postavil velký hotel a Skeeter v něm už dvacet pět let dělá údržbáře...

Barry, který žije ve strachu před bacily, si pozve zaměstnance a řekne jim, že hotel zavře a vybuduje další, ještě modernější, v němž bude dělat ředitele podlézavý Kendall Dunken, který chodí s jeho dcerou Violet.

Ekologicky zaměřená Skeeterova sestra Wendy pracuje jako ředitelka školy. Manžel ji opustil a sama se stará o dceru Bobbi a syna Patricka. Dozví se však, že školu budou zavírat. Chce si sehnat práci a odjíždí na pohovor do Arizony. Požádá Skeetera, aby spolu s její kamarádkou a učitelkou Jill děti pohlídal. Skeeter jim každý večer vypráví pohádky tak, jako to dělal jeho otec. Vypráví vlastně o sobě...

Po americké komedii přichází ke slovu opět česká klasika, ve 14.50 vás bude na Primě bavit snímek pro pamětníky Karel a já. Lucie Jandová je nucena zrušit svou svatbu, protože se nedostavil ženich. Syn továrníka Oldřich Ficek se totiž opil a noc před svatbou strávil v drožce pana Šourka, který se ho marně snažil dopravit domů. Ráno se jde drožkař poradit na komisařství. Čerstvě probuzený pasažér mu ale mezitím odjede s drožkou a jeho věrným koněm Karlem za nevěstou. Ta už ho však nechce, je příliš uražená. A když truc, tak pořádný,“ řekne si Oldřich a rozhodne se oženit s první dívkou, kterou potká. Chytrý kůň Karel najde sám cestu k domovu a lehkovážný mladík se tak seznamuje se Šourkovou dcerou Boženkou... Role Šourkovy dcery byla prvním vystoupením Jany Dítětové. Tento debut určil nadlouho typ rolí, do kterých byla herečka obsazována.

Jste-li o Vánocích naladěni na vlnu romantiky, určitě se vám zalíbí i romantický snímek Princ a já 2, který můžete na Primě zkouknout v 16.30. Studentka medicíny Paige Morganová je zasnoubená s dánským princem Edvardem. Vše se zdá jako v pohádce, královna Rosalind i král Haarald jsou s nastávající svého syna spokojeni. Na druhé straně je však odstrčený a zadlužený princ Albert, který stále hledá cestu, jak se dostat k majetku rodiny.

Najde ve starém zákoně klauzuli, že následník trůnu se smí oženit jen s ženou urozeného rodu. A v tom vidí svou příležitost – chce provdat svoji urozenou dceru, princeznu Kirsten, za prince Edvarda, a tak by měl konečně přístup k rodinnému bohatství. Princ Edvard o něčem takovém nechce ani slyšet a ujišťuje Paige, že o nic nejde. Ačkoliv se v počátcích snaží s Paige spřátelit, Kirsten potají spřádá plány, jak Edvarda a svoji sokyni rozdělit. A nutno dodat, že to dělá s takovou grácií, až se jí to podaří. Ale protože jsou Vánoce a romantické filmy by neměly končit špatně, tak... I když to už se vlastně podívejte sami, jak to dopadne!

A pak už nastává večer, těšit se můžete na následující tři filmy:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.