Don't Stop aneb Takhle vznikal v Československu punk

Za hranicemi punk už žije, teď ožívá i v komunistickém Československu. Tihle kluci rozhodně nechtějí zůstat pozadu. Nebojí se provokovat a rebelovat. Oni věří, že NO FUTURE. Užijte si zdařilé česko - slovenské hudební drama v nedělním Prima kině! Don't Stop

Píše se rok 1983 a do někdejšího komunistického Československa konečně naplno dorazil PUNK! Odlišit se v této době nebylo zase tak složité, ale ty následky...

Podívejte se na televizní upoutávku:

Osmnáctiletý Miki (Patrik Děrgel) se svým provokativním kamarádem Dejvidem (Lukáš Reichl) nechtějí zůstat pozadu. Deska London Calling od Clash jim ukáže ten správný směr. Chopí se elektrických kytar, postaví vlasy a "kašlou" na to, co si myslí okolí. NO FUTURE se stane jejich heslem. Jediné, co tihle kluci chtějí, je prosadit svoje generačního právo na svůj vlastní životní styl.

České hudební drama Don't Stop ukazuje, co se stane během jednoho roku vašeho života, kdy nepřemýšlíte o BUDOUCNOSTI, o zítřku ani o důsledcích svých rozhodnutí.

Kapela snů se staví na nohy celkem rychle a pravidelně rozezvučí plechové dveře garáže v sousedství. Miki se záhy ve "zkušebně" i zabydlí. Domu mu nikdo nerozumí.

Úspěšný nástup kapely, podpořený vydařeným koncertem, střídá procitnutí do šedé reality. Kličkování mezi školou, vojenskou službou a každodenní existencí je vysilující. Sen o nespoutané svobodě všeho se začíná rozplývat.

Sledujte český hudební film Don't Stop v neděli ve 20.15 na Primě.

Zajímavosti o filmu Don't Stop

  • Jde o filmový debut Richarda Řeřichy.
  • V hlavních rolích mladých pankáčů uvidíte dnes známé a zkušené herce. Poznáte je? Tvůrci filmu Don't stop do hlavních postav ve věku 17-19 let obsadili studenty hereckých škol, s alespoň základními hudebními zkušenostmi. A tahle parta nástroje ve své filmové kapele používá zdatně.
  • Ve filmu je výrazná hudební složka: písně The Clash (album London Calling), současných českých punkových kapel (The Prostitutes, Dead Pope's Company, The Barockers, November 2nd a písně složené přímo pro film.
  • Větší část obrazů filmu vznikala v neobývaném domě v Míšeňské ulici, poblíž pražského Malostranského náměstí. Dále se natáčelo na Strahovském stadionu, Slovanském ostrově, na parníku a v sokolovně ve Strančicích či v okolí Konopiště.
  • Film byl nominován na Českého lva v kategorii nejlepší výtvarné řešení, nominaci ale neproměnil.

Režie: Richard Řeřicha

Scénář: Richard Řeřicha

Kamera: Martin Žiaran

Hudba: Roman Helcl, Michal Pajdiak

Hrají: Patrik Děrgel, Lukáš Reichl, Jiří Kocman, Jakub Zedníček, Oliver Cox, Viola Černodrinská, Klára Pollertová-Trojanová, Kristína Svarinská, Jiří Štrébl, Stanislava Jachnická, Pavel Řezníček, Marek Taclík, Daniel Žulčák, Josef Kuhn, Richard Fiala nebo Leoš Noha.

Více Patrika Děrgela si můžete užít například v krimi seriálu V.I.P. vraždy:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.