Seriály a filmy

21. srpna 2019 16:25

Gabriela Gabrielová

Eddie Murphy už potřetí řádí v Beverly Hills

Je to prostě těžké. Když se u diváků nějaký hrdina chytne a lidi ho chtějí vidět v něčem podobném, ale ne úplně stejném. Vždy je to sázka, jestli se další filmy podaří anebo budou vařit už jednou či dvakrát použitou vodu. Policajt v Beverly Hills 3 se posouvá dále od komedie a blíže k akčnímu filmu!

Víme dobře, že černošský polda z Detroitu Axel Foley (Eddie Murphy) je srdcař. I když je sebevědomý, ukecaný a přidrzlý, vždycky stojí na straně dobra. Nejinak je tomu ani tentokrát. Při přestřelce v podezřelém obchodu s ojetými auty v Detroitu je zastřelen Axelův žlučovitý nadřízený inspektor Todd. Axel chce vraha pronásledovat, ale ten ujíždí v ukradené dodávce bez potrestání. Proč? Axela totiž zastaví tajný agent Fulbright s vysvětlením, že musí vraha nechat uniknout, protože je součástí většího případu.

Policajta v Beverly Hills III nepropásněte v pátek 30. srpna ve 21.55 na Primě.

Pro Axela to zní divně, ale poslechne. Když se vrátí na místo činu, všimne si pár detailů. Stopa vede do velkého zábavního partu v Beverly Hills. Ale tam to přece Axel Foley dobře zná!

Jako v prvních dvou filmech i ve snímku Policajt v Beverly Hills 3 (1994) se Axel vydává do Kalifornie, aby po vrahovi svého šéfa zapátral sám. A sází na jistotu, okamžitě zajde za starým kámošem policistou Billy Rosewoodem (Judge Reinhold), s nímž spolupracoval i při svým minulých „misích“ v Beverly Hills.

Ale Billy má novinku, jeho parťák John Taggart odešel do důchodu a on spolupracuje s novým policistou – Jonem Flintem (Héctor Elizondo). Axel oběma řekne o stopách, které vedou do zábavního parku Wonder World. A Jon Flint mu předá kontakt na šéfa tamní ochranky Ellise DeWalda (Timothy Carhart).

Jenže DeWald není nikdo jiný než vrah Axelova kolegy. Nikdo tomu nechce věřit, DeWald má naprosto skvělou reputaci. Axel se ale ničím nenechá zmást a čmuchá dál. To začne vadit DeWaldovi, který postřelí majitele parku a svede to na Axela. Ale proč potřebuje detroitského poldu odstranit? A co se vlastně v parku atrakcí a zábavy skutečně odehrává? Mrkněte na to!

Těšte se na:

 • Dobrá zápletka
 • Akční scény v zábavním parku
 • Svižné tempo
 • Super scéna záchrany dětí s ruského kola

Po čem se vám bude stýskat:

 • Look a hudba 80. let, které minulým filmům tolik slušely
 • Axelovy vtipné řečičky – ve trojce jich je o poznání méně
 • Chybí také klasické improvizace, které na P v BH máme tolik rádi
 • John Taggart šel do důchodu! Jeden z dvojice policistů, kteří s Axelem v Beverly Hills vždy spolupracovali

5 krát o Eddiem Murphym?

 1. Eddie Murphy inkasoval za třetí díl Policajta v Berverly Hills honorář 15 milionů dolarů, za dvojku 8 milionů a honorář za první a podle některých nejlepší film Policajta není uváděn. Z herce se přitom stala multimilionová hvězda právě díky tomuto filmu. Jeho nejvyšší honoráře se pohybují okolo 20 milionů dolarů (Zamilovaný profesor 2, Dr. Doolitle 2)
 2. Věděli jste, že se svojí bývalou ženou Nicole Mitgell Murphy má celkem 5 dětí? Ovšem v roce 2006 došlo k rozvodu.
 3. Eddie Murphy letos oslavil 56 narozeniny. Neuvěřitelné, že?
 4. Ve třetím díle Policajta má herec neuvěřitelné akční scény. Skáče například po stříškách kabinek na velkém kolotoči. Nutno říct, že v některých scénách za něj doslova zaskakoval kaskadér Rick Avery.
 5. Ve třetím díle Policajta v Beverly Hills chtěl Eddie Murphy, aby byl jeho Axel Foley mnohem dospělejší a ne tak bláznivý jako dřív. Proto ten posun od komiky k akci. Jenže všichni ostatní očekávali toho stejného poldu. Režisér John Landis řekl, že režírovat Murphyho, který se snaží být vážný, byla velmi zvláštní zkušenost.

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.