Egyptský dvojboj na sobotní večer: Nejprve čínská mumie trumfne Imhotepa!

V sobotu se připravte na pořádnou výpravu do dějin lidstva. Už ve 20.15 se s bojovníky proti spádům nové oživlé mumie vypravíme do Číny a hned potom, ve 22.35, do Egypta za Králem Škorpionem!

Před týdnem se na Prima family sice podařilo manželskému páru Rickovi a Evelyn O´Connellyovým přemoci mumii egyptského velekněze Imhotepa. Jejich nezbedný synáček Alex si však z egyptské rodinné výpravy moc ponaučení neodnesl. Naopak, po čase, kdy už vyměnil dětské figurky za studium archeologie, se žene do dalšího děsivého dobrodružství.

Máte rádi starý Egypt? Vypravit se do něj můžete i osobně tady

Tentokrát se totiž s hrdiny příběhu ocitneme ve 40. letech. Alex povyrostl a v kůži povedeného rošťáka se skvěle zabydlel mladý australský herec Luke Ford (Herkules, Bílá vrána). Po rodičích podědil Alex, co mohl, takže v bojových scénách v asijských končinách dokáže obratně vychytat snad každou ránu. A že jich bude! Naštěstí mu s náročnými soupeři pomůže jeho otec Rick O´Connelly, opět v podání šaramantního Brendana Frasera. A nebude chybět ani popletený Jonathan.

Jen s Evy to bude trochu jiné. Rachel Weisz se v době natáčení chtěla věnovat právě narozenému synovi, a tak se egyptoložka Evelyn v třetím mumiím pokračování promění. Jako neméně okouzlující, avšak se špetkou větší zručnosti ji zahraje Maria Bello (Pan a Paní Smithovi, Tma, Odplata).

Režie se tentokrát ujal Rob Cohen (XXX, Rychle a zběsile), a věrný svým předchozím snímkům nabil filmový příběh akčností, vtipem a neobvyklými scenériemi. Navštívíme mocné vrcholky Himálaje i děsivou pustinu zaprášené asijské roviny. A pochopitelně nezapomněl na vynalézavé triky. Ty byly prý tak úchvatné, že majitelé studia mu dokonce nabídli zvýšit rozpočet filmu, aby s nimi nešetřil ani v jedné z trikových scén.

Co vás v asijském dobrodružství nemine:

  • Nádherné záběry na neobvyklou krajinu
  • Akční scény prvotřídní kvality
  • Vtipné dialogy hlavních představitelů
  • Úchvatné filmové triky
  • Nápaditý scénář
  • Osvědčené herecké tváře

Dobrodružnou výpravu s filmem Mumie: Hrob Dračího císaře si užijte v sobotu ve 20.15 na Prima family.

Hned poté na nás čeká Král Škorpion - čtěte zde

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.