Exkluzivně: Poslední rozhovor s Jiřinou Jiráskovou

Zrcadlo - Jiřina Jirásková

Ve věku 81 let dnes odpoledne zemřela Jiřina Jirásková. Oblíbená herečka známá z desítek filmů i seriálů a také přítelkyně Lucie Bílé. Podívejte se na video ze zákulisí natáčení pořadu Zrcadlo tvého života, kde byla Jiřina Jirásková jako důležitý host naší zlaté slavice.

Jiřina v jednom ze svých posledních rozhovorů před natáčením pořadu Zrcadlo tvého života, vzpomíná mimo jiné na první setkání s Lucií Bílou: „Já jsem stála u zrodu její hvězdy a myslím si, že jsem něco jako její sudička. Pan režisér Novotný mi kdysi do divadla přivedl mladičkou dívku ověšenou řetězi. Tenkrát jsem se zhrozila. Poté už jsem chodila na veškerá její představení.“

Jiřina Jirásková se narodila 17. února 1931 v Praze. Jako fenomenální herečka, která se vyznačovala charakteristickými ženskými rolemi, se díky divadlu a televizi zapsala do srdcí všech diváků.

Jiřina Jirásková vystudovala Pražskou konzervatoř, kam přešla z řádového gymnázia v Kutné Hoře. V roce 1951 se stala členkou pražského Divadla na Vinohradech, kde poté stále působila a deset let divadlo vedla jako ředitelka.

Její první velká filmová role byla ve špionážním dramatu Smyk. Poté hrála ve filmech Každá koruna dobrá a Pohled do očí. V šedesátých letech objevil její komediální talent režisér Zdeněk Podskalský. V sedmdesátých letech ale pro ni nastala nucená přestávka na jevišti i před kamerou. Na filmové plátno se vrátila v roce 1983 rolí zdravotní sestry v poetickém filmu Karla Kachyni Sestřičky.

V televizi a ve filmu vytvořila více než 140 rolí. Jejím prvním manželem byl herec Jiří Pleskot, za kterého byla vdaná jen dva roky. Životní lásku však potkala o několik let později. Se Zdeňkem Podskalským prožila dvacet sedm let. Zemřela po dlouhé nemoci ve věku 81 let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.