Exkluzivní video: Rozhovor s Ellou a Catherine, hrdinkami nového filmu Martin a Venuše

Jak tatínkovi co nejvíc zavařit? Co třeba mu nasadit vši do vlasů? I takový nápad mají filmové dcery Marka Taclíka v nové české komedii Martin a Venuše, aneb když hlídá táta.

Dvě předškolní dcerky a jeden syn v batolecím věku dají tátovi, který se odhodlá sám se o ně měsíc postarat, pěkně zabrat. Starší sestru Johanku hraje Ella Dvořáková, mladší Lenku Catherine Hort. „Podle scénáře to měla být dvojčata, ale během rozsáhlého konkurzu se nám nepodařilo dívky dvojčata sehnat v odpovídajícím věku, aby uměly hrát. Bylo to moc kritérií najednou, tak jsme z nich museli slevit,“ objasnil režisér filmu Jiří Chlumský.

Podívejte se na rozhovor s Ellou a Catherine:

Filmového synka na plac přivedl hlavní představitel příběhu Marek Taclík a rok a půl starý Tomáš Pokorný svou roli skvěle zvládl. Původně ji měl hrát sedmiměsíční Erik, ale bohužel nereagoval tak, jak bylo pro film potřeba. „Aby s námi lépe spolupracoval, začali jsme místo původního jména postavy Petr používat jeho vlastní Erik. To nakonec ve filmu zůstalo i druhému chlapečkovi Tomáškovi,“ prozradil zákulisní perličku producent filmu Adam Dvořák.

Tomášek Pokorný se okamžitě osvědčil. Snadno se naučil gesta, kterými pak v daných situacích podle potřeby správně reagoval. „Takhle se podařilo Marku Taclíkovi naučit ho pohrozit „tytyty“, ale neřekl to Kristýně Bokové, která měla syna v náručí hned v další scéně, kdy Markovi spílala. Do toho Tomášek bezprostředně udělal na Marka „tytyty“ a Kristýna se samozřejmě odbourala,“ přiblížil skvělou spolupráci Adam Dvořák.

Své filmové rodiče si Tomáš rychle oblíbil, tak Kristýně Bokové začal říkat „teta máma“ a Markovi Taclíkovi „strejda táta“. Marek ho navíc musí i po skončení natáčení chodit navštěvovat, jak si na něj zvykl.

Podívejte se na Film o filmu:

Jediný problém s Tomáškem byl ve scéně, kdy měl být zapatlaný od barev. „Rodiče ho totiž učí, že se nesmí umazat, tak chtěl vždy barvy hned utřít. Museli jsme mu vysvětlovat, že výjimečně pro tentokrát být špinavý může,“ zavzpomínal producent Adam Dvořák.

Výměnu bratříčka ovšem z počátku nenesly moc lehce obě hlavní dětské představitelky. „Když ten první byl takový roztomilý, měl hezký oči,“ svěřila se čtyřletá Catherine. „Ten druhý je ale taky roztomilý a máme našeho filmového brášku rády,“ dodala svorně i s o rok starší Ellou.

Podívejte se na aktuální galerii k filmu:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.