Seriály a filmy

17. srpna 2017 13:34

Fenomenální čtyřka Mission: Impossible nabízí Toma Cruise na nejvyšší budově světa!

Když se v roce 1996 točila v Praze Mission: Impossible, tušili asi jen hollywoodští stratégové, že se právě rodí vynikající série, kterou bude spojovat chytrá a uvěřitelná akce a jméno herecké superstar Toma Cruise. Vychutnejte si čtyřku s temným podnázvem Ghost Protocol!

Ethan Hunt (Tom Cruise) pracuje jako speciální agent tajné služby IMF zaměřené na super náročné až téměř nesplnitelné mise. Tedy, teď momentálně nikde nepracuje. Ale sedí v ruském vězení za vraždu skupiny srbských nájemných vrahů. Jenže je čas na další akci. A tak Ethanův tým zorganizuje jeho útěk. Na další akci přímo v srdci Moskvy se spolu s Ethanem chystají Jane Carterová (Paula Patton) a Benji Dunn (Simon Pegg). Jejich úkolem je zajistit z Kremlu infomrace o agnetovi jménem Cobalt.

Jenže ve stejném okamžiku operoval v Kremlu ještě někdo jiný. Odnáší si ukradené zařízení k odpalování jaderných zbraní. A zametá po sobě stopy tak, že odpaluje bombu, která vyhodila do vzduchu velkou část Kremlu. Ten někdo je švédský terorista narozený v Rusku, vlastním jménem Hendricks, jinak také Cobalt! Ovšem vina padá na Ethana Hunta a jeho tým z IMF. Rusové to berou od Američanů jako zahájení války. Amerika reaguje tak, že vyhlašuje tzv. Ghost Protocol. Stav, kdy ruší agenturu IMF a zříká se všech agentů do operace zapletených. Včetně toho, že jim odepírá jakoukoli podporu a spolupráci.

Ethan Hunt a jeho tým doplněný o analytika Willa Brandta (Jeremy Renner) ale dobře ví, že jediná možnost je očistit svoje jméno a zastavit Hendrickse (Michael Nyqvist), který se pokusí získat tajné kódy k odpalovacímu zařízení. A musejí to stihnout, než pošle na Ameriku první jaderné hlavice. Budou ho pronásledovat přes půl světa, v neuvěřitelných podmínkách. Ale opravdu zvládnou splnit svoji Mission: Impossible?

Akční hit léta Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011) vysíláme v páte ve 20.15 na Primě.

Hledejte Prahu

Produkční týmy série filmů Mission: Impossible rádi točí v Praze. A to už od dob úplně prvního pokračování těchto akčních thrillerů. I v Ghost Protocol se setkáme s mnoha záběry naší stověžaté Prahy. Užijte si pátrání. Malá nápověda: Hrad, most, nádraží!

Těšte se na:

 • Honička aut v písečné bouři
 • Šplhání po mrakodrapu Burdž Chalífa
 • Technická hejblátka a vymoženosti!
 • Souboj blondýna versus bruneta

Pár dobrých info:

 1. Tom Cruise (*3. 7. 1962) si střihnul Ghost Protocol ve svých čtyřiceti devíti letech. Je neuvěřitelné, na co si tenhle chlapík ve svém věku troufne. Bez kaskadéra natočil sám scénu, ve které běhá a leze po vnější skleněné straně nejvyšší budovy světa. Mrakodrap Burdž Chalífa měří 829 metrů. Cruise se pohupoval venku přibližně ve výšce 518 metrů.
 2. Z filmařského hlediska je Cruisova odvaha nepoužívat za sebe kaskadéry vynikající. Kameraman si může vybírat opravdu lahůdkové úhly, jež by při použití „náhradníka“ nemohl natočit. Kaskadérovi by bylo vidět do tváře. A to by celou věc odhalilo. Tenhle problém tu odpadl.
 3. Navíc se zdá, že Tom Cruise má tyhle věci dobře propočítané. On je prostě mašina na úspěch a peníze. Ví, že ze sebe musí vydat maximum. A taky to prostě zřejmě dělá rád. Nicméně tohle pokračování Ghost Protocol bylo z celé série Mission: Impossible filmů finančně nejúspěšnější. Odhadované náklady 145 milionů dolarů – tržby celosvětově 694 milionů. Tak kdo by netočil další a další filmy, že…
 4. Bylo také potvrzeno, že Jeremy Renner, který hraje v Ghost Protocol analytika a je Tomu Cruiseovi hodně fyzicky podobný, byl vybrán jako případná Cruiseova náhrada. Byl to také Renner, který v tomto filmu provádí typický „zavěšený skok“, kdy agent letí vzduchem a těsně nad zemí se závěsné lano zastaví. Tento skok se od prvního filmu stal jakýmsi poznávacím znamením série.
 5. Jeremy Renner ale měl z natáčení s Tomem Cruisem obrovský zážitek. „On je skvělý herec, ale taky úžasný člověk,“ popisoval Renner.
 6. Původně měl režírovat J. J. Abrams, ten však v té době nakonec pracoval na filmu Super 8, a tak ho nahradil režisér Brad Bird.
 7. Tom Cruise coby Ethan Hunt řídí na konci filmu úžasné hybridní auto BMW i8 plug – in hybrid, které se začalo vyrábět až v roce 2013. Má v sobě kombinaci jednoho benzínového a dvou elektrických motorů.
 8. Na konci filmu dostává Ethan Hunt a jeho partička další drsný úkol. Což ideálně funguje jako pozvánka na další film Mission: Impossible – Národ grázlů (2015)
 9. Název agentury IMF, v níž Ethan Hunt pracuje, je vlastně zkratka pro Impossible Missions Force. Jde o fiktivní nezávislou tajnou službu vymyšlenou pouze pro film.

Režie: Brad Bird Scénář: Josh Appelbaum, André Nemec Kamera: Robert Elswit Hudba: Michael Giacchino Hrají: Tom Cruise, Paula Patton, Simon Pegg, Jeremy Renner, Michael Nyqvist, Vladimir Maškov, Samuli Edelmann, Ivan Shvedoff, Anil Kapoor, Léa Seydoux, Josh Holloway, Pavel Kříž,

Sdílejte článek
Štítky Tom Cruise thriller Mission: Impossible Mission: Impossible - Ghost Protocol

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.