Seriály a filmy

25. ledna 2016 11:00

Markéta Zídková

Film na večer: Nicolas Cage bude mít hadí oči

Rány pěstí dokážou jasně rozčísnout nepřehlednou situaci. Nicolas Cage a Gary Sinise ale v thrilleru Hadí oči poznají, že boxerské utkání s napěchovaným hledištěm diváků je arénou předurčenou pro mnohem záludnější hru – hru o moc! Režie se ujal známý Brian De Palma. V pátek ve 22.15 na Primě.

Konspirační thrillery jsou často spojovány se špionáží a nebezpečným pobytem agenta na cizím, většinou nepřátelském území.

V Hadích očích se ale hlavní postava filmu detektiv Rick Santoro v podání Nicolase Cage jde jen ve své rodné zemi podívat na boxerský zápas. Ten se ale výstřely atentátníka na ministra obrany USA promění v panické běsnění davu.

Slavný herec opět dokáže, že je právem zařazován mezi skutečné filmové hvězdy. Takto rozvášněného Nicolase jste ještě neviděli. Oči mu září, má skvělou náladu a dokáže svým přepjatým optimismem nakazit okolí. To ale platí jen do chvíle, kdy zjistí, že se ocitl uprostřed nepřehledné hry.

Zlomově změní chování a vy uvidíte zaníceného, talentovaného detektiva, kterému to nesmírně pálí. Někdy až moc, takže dokáže domýšlet kritičnost situace, v níž se ocitl, do krajních mezí a v jeho očích se pak objeví i náznak zoufalství.

Výtečným protikladem detektiva Santora je jeho kamarád z dětství Kevin Dunne, který má profesně velmi blízko k zavražděnému ministrovi obrany. I on se pustí do vyšetřování vraždy. Oproti Cageovi se ale seznámíte v podání herce Gary Sinise s velmi zdrženlivým, silně racionálním mužem, který dokáže držet krok s diplomatickým jednáním politiků.

Dva silné protiklady a jedna silně rezonující událost se dostala do rukou režiséra Briana De Palmy. Stačí si vzpomenout na jeho trháky jako Mission: Impossible, Carrie nebo třeba Neúplatní a hned se vám rukopis tohoto mistra thrilleru vybaví.

De Palma je zkrátka vedle skvělých herců garantem prapodivného napětí, které vás dostane do zvláštního stavu, velmi blízkému tomu, jaký zažívají hlavní postavy. Nikdo totiž dlouho netuší „odkud vlastně vítr fouká“ a přitom nebezpečí číhá na každém kroku. Tuto zvláštní atmosféru dokáže rozvířit nejedna akce, takže nebude o podívanou plnou zvratů opravdu nouze.

Páteční film na Primě, jehož děj se začne odvíjet ve 22.15, vám poskytne skvostně záživnou tečku za pátečními přípravami na víkend.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.