FILM: V neděli se spusťte do Propasti!

Sci-fi a skvělá práce kamery pod vodou. Mrazení v zádech. Pomalu se plíží ze zátylku po krku dolů. A pak zaútočí. Nenechte si ujít skvělý film Propast režiséra Jamese Camerona 10. února na Prima family ve 22.20.

James Cameron. Člověk, kvůli kterému filmový průmysl inovoval své technologie. Vizionář, který posouvá možnosti toho, co si film může dovolit. Pokud znáte filmy Vetřelec, Avatar či Terminátor 2., pak není co dodávat. Stejné nadšení pro nové technologie dalo vzniknout v roce 1989 filmu Propast.

Pro koho? Propast je film pro milovníky sci-fi a fanoušky skvělé kamery

V tomto snímku se James Cameron snesl z galaktického prostoru do mořských hlubin, aby i tady našel neznámé cosi. Víc nebudeme prozrazovat, ale pokud milujete to lehké mrazení vystupňované v nečekané překvapení, pak se budete mít na co dívat. Oceníte skvělou kameru, atmosféru a příběh, který se vám uhnízdí v hlavě.

Dýchali herci vodu? Jak se natáčela klíčová scéna filmu, se dozvíte ZDE

Točilo se v šílených podmínkách, herci si museli udělat potápěčské kurzy a většinu času strávili v ledové vodě. Sám James Cameron během natáčení málem zemřel, představitelka hlavní ženské role Mary Elizabeth Mastrantonio mu v slzách utekla s výkřikem: „Nejsme přece zvířata“. Pro herce to bylo peklo, pro diváky tak ale vznikla rajská pochoutka. Cameronovi se podařilo vytvořit přesvědčivý snímek, nepodařilo se mu ale udržet manželství. Kvůli Propasti se rozvedl.

Od roku 1989, kdy Cameron film natočil, sice filmové technologie mašírují vpřed mílovými kroky, ale Propast zůstává skvělou podívanou. Čas prověřil její kvality a z filmu se stal jeden z nejúspěšnějších sci-fi snímků.

Uvidíte v neděli 10. Února na Prima family ve 22.20

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.