Seriály a filmy

4. února 2019 15:21

Fotr je lotr aneb Než ti dám svoji dceru, pořádně si tě proklepnu!

Ne každý otec skáče nadšením, když ho někdo požádá o ruku jeho dcery. Jack Byrnes si myslí, že nápadníky pro své dcery si bude vybírat on sám. Jako bývalý agent CIA podrobí svého budoucího zetě i detektoru lži. Ustojí zmatkář Greg Jebal velmi striktní namlouvací rituál? Nebo svoji Pam navždy ztratí? V pátek 6. prosince ve 20.15 na Primě.

Greg miluje Pam. A Pam miluje Grega. On ji chce požádat o ruku, ale ještě předtím, se podle dívčiny rodinné tradice musí zeptat Pamelina otce, zda mu dá svoji dceru za ženu. A tak se milenci vydávají na víkend s Pamelilnými rodiči. A pohroma je na světě!

Greg Jebal (Ben Stiller) rozhodně není tím, koho by si pro svoji holčičku Pam (Teri Polo) představoval její papá Jack Byrnes (Robert De Niro), který v celé rodině vládne železnou rukou. Aby ne. Jako bývalý agent CIA si Grega pořádně proklepne. Včetně toho, že napojí potenciálního zeťáčka na detektor lži. A protože Greg má nejen legrační příjmení – Jebal (v originále Focker), ale je téměř magnetem na trapasy a průšvihy, můžete se těšit na biják nadupaný zábavou a gagy. A bude nakonec svatba? To se teprve uvidí…

Americkou komedii s hvězdným obsazením Fotr je lotr si pusťte v pátek ve 20.15 na Primě.

Co vymysleli herci…

 • Herec Ben Stiller vymyslel, že jeho postava Greg Focker, bude pracovat jako zdravotní bratr.
 • Původně se uvažovalo o trochu jiné tvůrčí sestavě. Režírovat měl Steven Spielberg, hlavní roli měl hrát komik Jim Carrey a otce Jacka Byrnese měl vystřihnout Al Pacino.
 • Jim Carrey dokonce přispěl svojí tvůrčí troškou do mlýna. A to když vymyslel do scénáře několik vtípků. Mimo jiné je také autorem legračního jména Jebal, v angličtině Focker.
 • Robert De Niro, který hraje nerudného otce překrásné Pamely, přijal tuto roli jako součást svého nového zaměření na komediální filmy. O rok předtím se výborně zhostil komické role ve filmu Přeber si to (Analyze this, 1999).
 • Podstatnou roli ve filmu Fotr je lotr hraje himálajská kočka. A protože jde o kočičí plemeno, které se nelehko trénuje, měli pokaždé na place více koček. Kdyby se zrovna té jedné nechtělo dělat přesně to, co je napsáno ve scénáři.
 • Hlavní kočičí roli Mr. Jinxe hrála kočka vlastním jménem Mishka.
 • Protože tento film je hodně založený na Gregově doměnce, že ho jeho budoucí tchán nemá rád, použil podobné napětí mezi postavami i režisér Jay Roach. Když se Ben Stiller ptal režiséra, jestli se De Nirovi líbí, jak hraje, režisér mu to odmítal sdělit.
 • Na plakátu k filmu Fotr je lotr (2000) vidíme Roberta De Nira, jak připoutává Bena Stillera k detektoru lži. Tento nápad opět nepochází z dílny scenáristů, ale vymyslel ho Robert De Niro. Toho napadlo, že by Jack Byrnes mohl Grega napojit na detektor.
 • Do hlavní role půvabné Pam Byrnesové se uvažovalo o Christině Ricci, ale nakonec ji dostala herečka Teri Polo, která podle tvůrců dokáže dobře zahrát i mírně sarkastické scény.
 • Snímek Fotr je lotr (v orig. Meet the Parents) byl natočen za 55 milionů dolarů. Nakonec se dočkal obrovského finančního úspěchu. Jen v USA se držel na žebříčku nejsledovanějších filmů po několik týdnů. A původních 55 milionů vydělal zpět za pouhých 11 dní, co byl v kinech. Závěrečná bilance – výdělek 330 milionů dolarů.
 • Není divu, že se film Fotr je lotr dočkal dalších dvou pokračování – Jeho fotr, to je lotr (2004) a Fotři jsou lotři (2010).
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.