Seriály a filmy

16. července 2014 12:38

Gabriela Gabrielová

Hledá se Láska na konci světa. Zn. Spěchá!

Máte-li v plánu udělat si příjemný večer u televize ve společnosti něčeho ne příliš náročného či dramatického a přitom kvalitního, těšte se na čtvrtek na Primě. Start ve 20.15!

Škatulka „německý televizní film z roku 2009“ v sobě může skrývat mnohé, tenhle je ovšem dílem ostřílených filmových matadorů. Režisér Olaf Kreinsen i hlavní herečtí aktéři nejsou žádní nováčci, za sebou mají již desítky snímků, a na jejich práci je to vidět. Ve čtvrtek večer se proto můžete těšit na kvalitní podívanou, která, ač se může zdát jako jen další z mnoha přes kopírák sesmolených romantických bijáků, vás přesvědčí svým provedením i nevtíravým xxx.

Úspěšný spisovatel ve středních letech Robert Seefeld se odstěhoval na irský venkov a uzavřel se před světem. Svému vydavatelství přitom dluží nový román. Uzávěrky se blíží, čas kvapí, Robert nekomunikuje a není se co divit, že jeho vydavatel Edgar Gravert ztrácí trpělivost. A tak mu v hlavě uzraje plán. Posílá za Robertem svou sestru a psychoterapeutku v jedné osobě, aby ho dostala zpátky k počítači. Ale samozřejmě v utajení.

Caroline se nejdřív nechce, ale nakonec se nechá přesvědčit a odjíždí do irské vesnice za Robertem. A tam zjišťuje, že její bratr opravdu nepřeháněl. Robert žije v majáku, s nikým se nebaví, je zatvrzelý a nepřístupný. Caroline se trochu nepřesvědčivě vydává za ornitoložku a žádá o svolení, aby mohla z jeho majáku sledovat ptáky. A po prvotním zamítnutí ho nakonec dostává.

Oba si k sobě postupně nachází cestu. Robert se Caroline svěří s tajemstvím, které chrání před světem – s důvodem své neschopnosti psát a nechuti žít. V Carolinině společnosti ale čím dál víc pookřává a i ona si uvědomuje, že jí Robert není lhostejný. Vše spěje k nevyhnutelnému happyendu ovšem až do momentu, kdy Robert náhodou zjistí pravou totožnost Caroline i důvod, proč za ním ve skutečnosti přijela. Posílá ji nemilosrdně pryč a Caroline se zlomeným srdcem odjíždí. Smlouvu s vydavatelstvím Robert ruší a vše se zdá být ztraceno, ovšem…

Ovšem na to si musíte počkat až do čtvrtečního večera.

Věděli jste, že…

  • Režisér snímku Olaf Kreinsen je rovněž zodpovědný za několik epizod Komisaře Rexe, více jak dvě desítky televizních filmů a řadu seriálů.
  • Představitel hlavní mužské role Filip Peeters se narodil v Belgii, ale celý život strávil v Německu. Na svém kontě má vážně ohromující sbírku rolí. Účinkoval v téměř sedmdesáti (!) filmech a dvou desítkách seriálových epizod. Mimo jiné jsme ho mohli vidět například ve Wolfově revíru či v Místě činu: Kolín.
  • Podobně je na tom i filmová Caroline. Herečka Gesine Cukrowski se i přes své polské jméno narodila v Německu konkrétně v Berlíně a její kariéra čítá úctyhodných pět desítek filmů a řadu seriálových epizod. Vidět jsme ji mohli například ve Wolfově revíru či v Big Benovi.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.