Seriály a filmy

21. února 2019 11:31

Markéta Škorňová

I mistr tesař se někdy utne: Módní značka Burberry se omlouvá za mikinu se symbolem oprátky kolem krku

Londýnský Fashion Week provází pořádná ostuda, o kterou se postarala značka Burberry, která mezi svými navrženými modely představila i mikinu se šňůrami svázanými do oprátky. Kritické reakce na sebe nenechaly dlouho čekat a společnost Burberry se za nevhodný model musela omluvit.

Tohle se vážně nepovedlo. Populární značka Burberry přestřelila, když si na nedělním londýnském Fashion Weeku dovolila vyjít ven s mikinou, jejíž šňůry jsou svázané do oprátky. „Sebevražda není móda“ začalo se ozývat z řad kritiků, kterých se vzhled mikiny dotknul.

Jedním z největších kritiků je i modelka Liz Kennedy, která sama pro Burberry předváděla. „Jak si mohl vůbec někdo myslet, že se to jen tak přejde? Zvlášť, když se model objevil v kategorii věnované mládeži,“ rozohnila se modelka.

Ve svém postu na Instagramu dále vysvětlovala, že problém s mikinou se snažila vyřešit už v šatně, ale bylo jí řečeno, ať napíše dopis, pokud s tím má problém. „Vyměnila jsem si pár slov s jistou osobou, která mi řekla, že tohle je prostě móda a ať to přejdu, ale já jsem jí řekla, že tohle je problém, který nemůžu jen tak přehlížet,“ uvedla modelka.

Modelka měla pravdu. Mikina nezůstala bez povšimnutí a během pár hodin se ve světě módy snad nemluvilo o ničem jiném. Známá značka musela uznat, že přestřelila a za netradiční model se omluvila. „Udělali jsme chybu, bylo to necitlivé,“ prohlásil šéf módního domu Marco Gobbetti.

Je jisté, že teenageři se mikiny s oprátkou v obchodech nedočkají. Naštěstí.

Sdílejte článek
Štítky Londýn Fashion Week mikina

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.