INTERVIEW

Autorské rozhovory pohledem našich šéfreportérek. Investigativní, byznysová i sociální témata. Od pondělí do pátku na CNN Prima NEWS premiérově 17.30. Moderují Markéta Dobiášová, Lucie Hrdličková, Martina Kuzdasová a Petra Vintrová.

Podrobný rozbor aktuálních událostí a témat s významnými postavami veřejného života. INTERVIEW otevírá témata, která rezonují doma i ve světě. Fakticky je rozebereme, pojmenujeme, zanalyzujeme a zasadíme je do kontextu.

Markéta Dobiášová bude v čele investigativního týmu „Budeme se soustředit na to, abychom všechny zásadní kauzy rozkryli v souvislostech a nabídli je divákovi ve srozumitelné podobě jak formou speciálního diskusního pořadu INTERVIEW, tak v každodenních reportážích ve zpravodajství,“ říká Markéta Dobiášová. Investigativa nebude mít v INTERVIEW pravidelný vysílací čas. Na obrazovkách bude vždy, když se objeví nějaká aktuální kauza nebo důležité téma.

Pondělní a středeční INTERVIEW bude patřit Martině Kuzdasové a sociálním a zdravotním tématům. „Je zde velké množství témat ke zpracování, zaměříme se hlavně na ta, která mají dopad na každodenní život většiny diváků,“ vysvětluje Martina Kuzdasová.

Úterý a čtvrtky pak obsadí byznys a Lucie Hrdličková. „V nové roli chci především podávat zajímavá byznysová témata ve srozumitelné a atraktivní podobě,“ říká Hrdličková.

Pátky budou vyhrazené především zahraničním tématům, kterým se věnuje Petra Vintrová.

Markéta Dobiášová

Absolventka Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Reportérka, moderátorka, scenáristka a dramaturgyně. Začínala v regionálním zpravodajství TV Prima. Působila také na TV Nova a naposledy v České televizi, kde od roku 2003 natáčela investigativní reportáže pro pořad Reportéři ČT nebo dokumenty pro pořad 13. komnata.

Za své reportáže získala několik ocenění, například v roce 2014 Novinářskou cenu v kategorii audiovizuální žurnalistiky/analyticko-investigativní příspěvek za sérii reportáží „Černá díra zdravotnictví“. V roce 2016 získala Cenu Respektu na Mezinárodním festivalu filmu a dokumentu v Jihlavě za sérii reportáží „Obchod s nadějí“, popisující protizákonnou léčbu amyotrofické laterální sklerózy kmenovými buňkami týmem Evy Sykové. V reakci na tyto reportáže tehdejší předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš odvolal Eva Sykovou z postu ředitelky Ústavu experimentální medicíny AV ČR. Naposledy v roce 2018 získala Novinářskou cenu v kategorii audiovizuální žurnalistiky/reportáž za šestidílnou sérii reportáží o Jánu Kuciakovi, o slovenském prostředí, které se vraždou tohoto novináře proměnilo. Aktuálně vede investigativní tým zpravodajské platformy CNN Prima NEWS a uvádí pořad HLAVNÍ ZPRÁVY.

Lucie Hrdličková

Absolventka oboru Mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V roce 2004 nastoupila do mediálního domu Economia, kde první roky pracovala v online týmu, který formoval zpravodajský web iHNed.cz. Posléze mezi lety 2010–2016 působila jako redaktorka Hospodářských novin na různých pozicích, převážně se zaměřením na byznys, korporace, a hlavně lidi v nich.

Oblíbeným tématem byla účast žen ve vedení firem a veřejné sféře. Poslední dva roky v Economii se věnovala projektu Restart, který mapoval zajímavé manažerské a podnikatelské přestupy či odchody. V roce 2017 nastoupila do byznysového časopisu Forbes. V nové roli chce především podávat zajímavá byznysová témata ve srozumitelné a atraktivní podobě. Aktuálně uvádí pořad INTERVIEW a stará se o ekonomická témata na CNN Prima NEWS.

Martina Kuzdasová

Absolventka Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Pedagogické činnosti se věnovala jen krátce a následně uspěla v konkurzu na reportérku regionální televize v jihočeské metropoli. Odtud se v roce 2002 přesunula do Prahy a začala pracovat v celostátním zpravodajství TV Nova.

Podívejte se na rozhovor s Martinou Kuzdasovou:

V období mezi dvěma mateřskými dovolenými pak vedla publicistický pořad Střepiny. Následně se vrátila na další čtyři roky do zpravodajství, kde se věnovala především zdravotnickým tématům. Poslední rok a půl strávila na pozici vedoucí redakce pro program. Aktuálně uvádí pořad INTERVIEW a na CNN Prima NEWS se stará o sociální a zdravotní témata.

Petra Vintrová

Vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, a současně evropskou integraci na Vysoké škole ekonomické. Novinářskou dráhu začínala v ekonomické rubrice MF DNES a Hospodářských novin. V roce 2002 nastoupila do ekonomické redakce Českého rozhlasu Radiožurnálu, později přestoupila do redakce zahraniční. Rok 2006 strávila jako novinář na volné noze na cestě kolem světa, odkud externě přispívala mimo jiné do vysílání Českého rozhlasu.

Po návratu v roce 2007 nastoupila do zahraniční redakce TV Prima, kde zůstává i v projektu CNN Prima NEWS. V rámci této spolupráce absolvovala editorsko-redaktorskou stáž v CNN v Atlantě. Stará se o zahraniční témata v pořadu INTERVIEW na CNN Prima NEWS.

Sdílejte článek
Štítky CNN Prima NEWS Pořady interview

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.