Jak na krizi středního věku? Staňte se Dobrodruhy z velkoměsta!

Když se chlapi blíží čtyřicítce, vkrádá se krize středního věku, která umí se životem pořádně zatočit. Podívejte se na jednu z možností, jak se s ní parádně vypořádat. A s čistým štítem. Populární komedie Dobrodruzi z velkoměsta v neděli ve 22:45 u nás na Primě!

Frustrace bývá nevyhnutelná. Jste v polovině života. Co dál a proč? Má život vůbec cenu? Tři přátelé Mitch, Ed a Phil (Billy Crystal, Bruno Kirby a Daniel Stern) se to rozhodnou vyřešit po svém a krizi alespoň na čas zahnat dobrodružstvím. Jako honákům dobytka na širých pláních Nového Mexika a Colorada jim to jistojistě bude slušet! Jenže ouha. Dovolená v přírodě se pořádně zvrtne, když jejich zkušený průvodce a předák náhle zemře.

A tak se znovu ptají, co teď. Odpověď je nasnadě. Ač jsou z města a venkova neznalí, musí na sebe vzít odpovědnost a dovést divoké stádo dobytka tam, kam mělo namířeno. Cestu dlouhou dvě stě mil musejí překonat rychle a přežít mnohé úklady a nebezpečí, které na ně chystají lidé i divoká tajemná příroda a její nástrahy.

Perličky ze zákulisí

 • Jack Palance hrající předáka film viděl až po té, co za svou roli obdržel Oscara.
 • Bruno Kirby trpí urputnou alergií na koňskou hřívu. Brzy ráno každého natáčecího dne musel absolvovat „koňskou“ dávku protialergenů aplikovaných injekčně.
 • Miláček Ameriky a fanynek po celém světě Jake Gyllenhaal tímto filmem debutoval.
 • Daniel Stern odmítl nabízené lekce jízdy na koni, aby podal co nejvěrohodnější výkon.
 • Billy Crystalovi se jeho kůň líbil natolik, že si jej koupil. Ve skutečnosti se jmenuje Beach Nut a Billy na něm hrál i ve druhém díle (Dobrodruzi z velkoměsta II. – vysíláme v neděli 15.11.)
 • Jednu z hlavních rolí měl hrát Rick Moranis. Bohužel krátce před natáčením jeho žena onemocněla rakovinou, tak se role zřekl.
 • O roli Curlyho se ucházel i Harvey Keitel.
 • Billy Crystal odmítl jakékoli zastupování kaskadéry. Všechny akční scény utáhl sám.
 • Lindsay Crystal hraje ve filmu sama sebe – dceru svého otce Billyho.
 • Podle hlavních hrdinů byl první natáčecí den pořádným oříškem, protože se všichni čtyři na place pohádali s režisérem Ronem Underwoodem. Ten se dal později slyšet, že nebýt hádky, film by nikdy nedosáhl takového úspěchu.
 • Billy Crystal byl natolik nadšený hereckým výkonem Davida Paymera, že mu nabídl roli ve filmu „Mr. Saturday Night“. Paymer za ni dostal nominaci na Oscara.
 • Doslovný překlad filmu z angličtiny („City Slickers“) je oříškem po celém světě. Ve Francii si s ním poradili názvem „Život, láska a krávy“, zatímco v Řecku film nazvali „Tak co jsi prováděl na Západě, tati?“

Nalaďte si Billyho Crystala ve veleúspěšné komedii s westernovými prvky Dobrodruzi z velkoměsta u nás na Primě v neděli ve 22:45.

A pozor, druhý díl dáváme už 15. 11. Nenechte si ujít další příběhy oblíbených hrdinů!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.