Jak prosté, milý Watsone! Sherlockův parťák 4x jinak

Série Sherlock Holmes: Jak prosté přinesla velký zvrat – Watsonem se stala žena, a i přes původní rozpaky a protesty slaví Lucy Liu úspěch. Jací herci se však do Sherlockovy nepostradatelné podpory převtělili dříve? Tady jsou někteří "nej".

Nejparodičtější

Role geniálního detektiva a jeho pomocníka před 25 lety prohodili tvůrci parodie Není Sherlock jako Holmes. Doktora Watsona si vystřihl Ben Kingsley a hlavní pointou snímku je právě to, že geniálním detektivem není Holmes, ale Watson – a to inkognito. Holmes v podání Michaela Caina je jen herecký ochotník a alkoholik, který se však se svým prvním případem musí doopravdy poprat poté, co Watson nečekaně zemře.

Nejhollywoodštější

Ačkoliv hollywoodskou hvězdu Juda Lawa v adaptacích Guye Ritchieho Sherlock Holmes a Sherlock Holmes: Hra stínů tak trochu válcuje neméně slavný Robert „Holmes“ Downey Jr., v roli těžce zkoušeného Watsona mu to sekne. Inteligentní švihák vzdoruje nebezpečí, ale i Sherlockovým rozmarům, pokusům a náladám. A vybojovat si prostor pro osobní život a lásku taky pro něj není jednoduché. Protože spolupráce s géniem je tak trochu jako manželství.

Nejromantičtější

Vojenský lékař John Watson s posttraumatickou stresovou poruchou a nepříliš taktní Sherlock = populární pár fanouškovské literatury současnosti. Těžko říct, zda tvůrci tušili, co spustí. Ač i předtím v takzvaných slashových povídkách vystupovali Sherlock a Watson jako pár, po odvysílání první série BBC Sherlock se s podobnými úvahami – zvláště fanynek – roztrhl pytel. Seriálového Sherlocka partnerství s jakýmkoliv pohlavím příliš nezajímá, fanynky však s chutí rozvíjejí chemii, kterou vidí mezi oběma hrdiny. A tak na papíře, pardon spíš na internetu mají o zábavu i romantiku postaráno.

Nejpřelomovější

Jak označit „Watsona“ Lucy Liu? Jednoznačně jako nejpřelomovější. Zároveň však pokračuje v tradici výrazných watsonovských představitelů, zkušená doktorka totiž není žádné béčko. Byť to stejně jako její nepřímí „předchůdci“ nemá se svým geniálním a rebelantským parťákem jednoduché. Tentokrát doktorku čeká ještě úkol navíc – na návštěvu totiž přijede její matka.

V PĚTAČTYŘICETI MÁ SHERLOCK HOLMES DOKONALOU POSTAVU. JAK TO DĚLÁ?

KRVAVÉ MOMENTKY Z SHERLOCKA HOLMESE. PODÍVEJTE SE!

Sherlock Holmes: Jak prosté uvidíte každou středu ve 20.15 na Prima LOVE

Šárka Novotná

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.