Sherlock Holmes a Watsonová. Dají to někdy dohromady?

Sherlock Holmes: Jak prosté, to je seriál, který Prima LOVE vysílá každou středu ve 20.15. Fanoušci série s originálním názvem měli nedávno šanci zeptat se jeho tvůrců na to, co je zajímá. Jejich odpovědi vám leccos naznačí...

Corinn Brinkerhoff, spisovatelka a úspěšná televizní scenáristka, která se na Sherlockovi podílí jako výkonná koproducentka, společně s Robem Dohertym (tvůrce a producent) zodpovídali dotazy zvídavých diváků. Co je nejvíc zajímalo?

Proč je zrovna Watson ženou?

S myšlenkou na Watsonovou přišel Rob Doherty na začátku pilotní epizody. Jak tvrdí, bylo to docela logické, knižní předloha se neustále opakuje v jednom velkém tématu: Sherlock Holmes a podivný vztah k ženám. Proto to byla jasná volba.

Dr. Watsonová Foto: archiv Prima

Můžou se diváci těšit na románek mezi Watsonovou a Holmesem?

Tvůrci se shodují na jednom – nikdy neměli v plánu dát Watsonovou a Holmese dohromady. Ti dva mají symbolizovat čisté přátelství mezi mužem a ženou, na které mnozí nevěří.

V čem se Sherlock z New Yorku liší od toho z Londýna?

Představitel Sherlocka Jonny Lee Miller se v rozhovorech vyjadřuje zcela jasně. Jeho Sherlock je o něco lidštější, dělá chyby. Robert Doherty tvrdí to samé: "Jelikož Sherlock Holmes prošel v minulosti silnou závislostí na drogách, a nebylo to jen chvilkové povyražení s kokainem a opiáty, dostal se na dno. Náš Sherlock podlehl skutečné závislosti, která vyžaduje dohled společníka ve střízlivosti. Je geniální, ale není neporazitelný. Ocitl se na dně a z toho právě pramení ta zranitelnost a více lidskosti, než známe z tradičního Sherlocka," vysvětluje.

Watsonová je často spíše parťákem než pozorovatelem, proč?

Doherty to přiznává: "Když máte někoho tak fenomenálního, jako je Lucy Liu, nechcete ji nechat stát mimo a jen tak přihlížet. A protože má Watsonová lékařské zázemí, dává jí to velmi užitečný náhled na řešení případů. Na začátku znamenala jen novou dočasnou součást Sherlockova života, ale postupem času si vydobyla respekt jako rovnocenný partner."

Dívejte se na Sherlocka Holmese: Jak prosté každou středu ve 20.15!

Víte, co se stalo, když se Lucy Liu objevila v roli Watsona?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.