Jako prapravnuk Einsteina je Kotek geniálním fyzikem. A v reálném životě? 

Vojtěch Kotek se bravurně ujal hlavní role v novém serailu EINSTEIN – Případy nesnesitelného génia, který aktuálně můžete sledovat on-line v exkluzivní premiéře na iPrima.cz. Před samotnou premiérou jsme vyzpovídali hlavního aktéra, jak je na tom s fyzikou.

Jméno Filip Koenig si dobře zapamatujte, jedná se totiž o hlavní postavu nového seriálu EINSTEIN – Případy nesnesitelného génia, kterou si zahrál charismatický herec Vojta Kotek. Toho můžete vídat po boku Aničky Polívkové, Pavla Zedníčka, Veroniky Freimanové nebo Evy Josefíkové.

Prapravnuk Alberta Einsteina

Jako nejmladší profesor, který kdy vůbec přednášel teorii fyziky na univerzitě, je Filip prostě génius. A je také údajným prapravnukem Alberta Einsteina, který v letech 1911–1912 učil na pražské německé univerzitě.

Jak je na tom herec Vojtěch Kotech, představitel nesnesitelného génia seriálového potomka nejvýznamnějšího fyzika 20. století, s exaktními vědami?

„Já jsem fyziku a vůbec přírodní vědy úplně nemusel. Není to můj šálek kávy. Já jsem byl spíš na češtinu a na jazyky. Ale musím říct, že alespoň v té fyzice jsem si dokázal pod tím vším něco málo představit. V mém mozku se to občas svázalo s něčím, co má praktické využití nebo co jsem si dovedl v přírodě představit. Protože třeba matika a všechna ta čísla jsou pro mě už hodně abstraktní. Ve chvíli, kdy jsou v matematice písmenka, tak to jsem úplně ztracený, a když je to víc jak dva plus dva nebo víc než prsty na rukou, tak to už si moc představit neumím,“ říká v rozhovoru Vojta Kotek.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.