Je smrt princezny Diany vyřešena? Podívejte se na vyšetřování!

Detektiv Colin McLaren zjišťuje šokující pravdu o tragické smrti princezny Diany. Smrt princezny Diany: Záhada vyřešena se krok za krokem probírá mrazivými konspiračními teoriemi a otřesnými obviněními z vraždy i terorismu. Postupně odhaluje zradu a falešná svědectví. Podívejte se na snímek už 28.8. na Prima LOVE ve 20.15.

31. srpna 1997 se princezna Diana, její přítel Dodi Al-Fayed a jejich řidič Henri Paul stali nešťastnými oběťmi tragické dopravní nehody. Okamžitě se rozpoutal chaos. Výpovědi svědků si podezřele protiřečily. Ze všech stran začaly létat vážná obvinění z vraždy. Vynořily se hrozivé konspirační teorie o tom, proč ve skutečnosti Diana musela zemřít a kdo si objednal její smrt. Detektiv Colin McLaren, který uchvátil celý svět filmem JFK: Nezvratný důkaz, nejdříve sledoval vývoj situace s odstupem ze svého australského domova. Dokázal se oprostit od všudypřítomného žalu, který zaplnil média, a všiml si neschopnosti policejních vyšetřovatelů. Vědomí, že důkazy z místa činu rychle mizí, ho přimělo co nejdříve nastoupit do letadla. V Paříži se začal probírat zmatkem falešných stop, zrádných činů a zpackaného oficiálního vyšetřování. Dramatický napínavý investigativní dokumentární film Smrt princezny Diany: Záhada vyřešena zachycuje, co se mu podařilo zjistit, a odhaluje pravdu o jedné z nejznámějších tragédií naší doby.

Fakta o snímku:

Australský detektiv Colin McLaren je autorem úspěšného dokumentárního filmu JFK: Nezvratný důkaz o pozadí atentátu na nejoblíbenějšího amerického prezidenta Johna F. Kennedyho.

Colin McLaren je bývalým policejním detektivem a velitelem speciálního vyšetřovacího týmu. Zaměřoval se na drogové dealery a organizovaný zločin. Pracoval také v utajení. Podílel se na vyšetřování nejvýznamnějších australských zločinů současnosti.

McLaren je zároveň autorem zatím pěti knih.

Princezna Diana se 31. srpna 1997 stala obětí tragické nehody společně s přítelem Dodim Al-Fayedem a řidičem limuzíny Henrim Paulem. V létě 2017 uběhne 20 let od její smrti.

Francouzští vyšetřovatelé určili jako příčinu nehody zanedbání řízení pod vlivem alkoholu. V krvi řidiče limuzíny Henriho Paula se našlo třikrát více alkoholu, než je povolené množství.

V únoru 1998 majitel pařížského hotelu Ritz Mohamed Al-Fayed, který byl otcem Dianina přítele Dodiho, veřejně prohlásil, že nehoda byla předem plánovaná. Z plánování nehody obvinil britskou tajnou službu MI6 a vévodu z Edinburghu prince Philipa, který je manželem královny Alžběty II.

Kdo byla princezna Diana?

Narodila se 1. července 1961 jako Diana Frances Spencer do aristokratické rodiny.

Stala se první manželkou prince Charlese, tehdejšího následníka britského trůnu. Vzali se 29. července 1981 v katedrále svatého Pavla v Londýně. Jejich svatbu sledovalo v přímém přenosu po celém světě více než 750 miliónů lidí.

Během manželství s Charlesem byla v úplnosti titulována jako „Její královská výsost princezna z Walesu a hraběnka z Chesteru, vévodkyně z Cornwallu, vévodkyně z Rothesay, hraběnka z Carricku, baronka z Renfrew, paní Ostrovů, princezna skotská“.

S Charlesem měla dva syny: prince Williama a Harryho, druhého a třetího následníka trůnu.

Jako princezna z Walesu měla královské povinnosti: zastupovala královnu Alžbětu II. a reprezentovala ji při oficiálních příležitostech v zahraničí. Dlouhodobě se také věnovala charitativní činnosti. Usilovala o zákaz používání pozemních min. V srpnu 1997 obletěla svět fotografie, na které se oblečená ve vojenské bundě s přilbou na hlavě prochází po minovém poli v Bosně. Upozorňovala především na to, že miny zabíjejí a mrzačí i po konci války a jejich oběťmi jsou zejména děti. S Charlesem se rozvedla 28. srpna 1996. I po rozvodu zůstala ve středu zájmu společnosti. Pozornost médií byla ještě intenzivnější po tragické nehodě s následkem smrti, ke které došlo 31. srpna 1997. Její pohřeb vysílala televize.

Podívejte se na snímek Smrt princezny Diany: Záhada vyřešena už na Prima LOVE ve 20.15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.