Seriály a filmy

1. listopadu 2015 01:00

Iva Kropáčková

KALENDÁŘ spotřebitele: Co je vhodné udělat v LISTOPADU

Připravili jsme pro vás praktický PŘEHLED toho, co je vhodné udělat nebo zkontrolovat v listopadu...

1. Topná sezóna je v plném proudu. Zjistěte, jak můžete šetřit za energie

Před topnou sezónou bylo vhodné (vždy jednou za rok) nechat zkontrolovat komín kominíkem. Stejně tak byste měli zkontrolovat i funkčnost kotle a provést kontrolu radiátorů, což vám může pomoci ušetřit až 50 procent výdajů za energie. Během topné sezóny pak máte také šanci ušetřit značnou část peněz. A to jak snížením spotřeby díky úsporným návykům, tak správným nastavením distribuční sazby elektřiny nebo snížením plateb díky přechodu k levnějšímu dodavateli.Na Prima Rádci můžete srovnat ceny u všech dodavatelů elektřiny a/nebo plynu v ČR. Je jich více než 60, konkurence je obrovská. Zde si můžete vše v klidu domova a během několika minut srovnat a případně hned objednat změnu, se kterou vám zdarma pomůžeme.

>>> Srovnání elektřiny <<<>>> Srovnání plynu <<<

Spoustu úsporných tipů na topnou sezónu najdete v tomto článku:

Pokud potřebujete poradit, jak a jestli můžete právě vy smlouvu ukončit případně upravit, zeptejte se přímo našich odborníků v poradně nebo na info@prima-radce.cz, můžete volat i na telefonní číslo 810 811 812.

2. Začalo "období zimních pneumatik"...

Začala povinnost mít na autě zimní pneumatiky. Od začátku listopadu do konce dubna příštího roku musí mít auto zimní pneumatiky vždy, pokud se nachází na silnici souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza, nebo se dají vzhledem ke klimatickým podmínkám čekat. Nutné zimní pneumatiky tedy nejsou vždy a všude, nicméně pokud nejste skutečně příležitostný řidič, který může své cesty během zimy plánovat podle příznivého počasí, je vhodné zimní gumy na autě mít. Léty prověřeným pravidlem je podle policistů také fakt, že pokud teplota klesne pod 7 °C, je čas na přezutí. Od této teploty se začínají projevovat rozdíly mezi letní a zimní pneumatikou. Letní pneumatiky při teplotě pod 7 °C tuhnou a zhoršují se jejich vlastnosti. A jak poznáte, že konkrétní pneumatika je skutečně zimní? Pneumatiky určené pro zimní provoz mají většinou jednotné označení na boku. Jedná se o písmena M+S (tedy: bláto+sníh; mud+snow) nebo winter – zima.

3. Listopad - měsíc, kdy se řidiči často srazí se zvěří - Havarijní pojištění / Povinné ručení

Na silnici ještě zůstaneme. Je také období, kdy byste měli být za volantem ještě víc obezřetní, než jindy v roce. Kvůli zvířatům u silnic. Právě v říjnu a listopadu evidují pojišťovny víc případů takových střetů. Druhým rizikovým obdobím je pak jaro, konkrétně duben a květen. A kolik průměrně za takovou nehodu pojišťovny řidičům vyplácí? Za posledních pět let to bylo cca 43 tisíc korun na nehodu a celkově neuvěřitelná 1,1 miliardy korun.

Jaké pojištění vás nejlépe ochrání před touto nehodou? Náhradu škody můžete uplatňovat v případě, že má sjednané havarijní pojištění. Někdy je jako benefit poskytováno krytí tohoto rizika i v rámci povinného ručení. Informaci o tom, jestli vaše povinné ručení kryje riziko střetu se zvěří naleznete v pojistných podmínkách. Výplata pojistného plnění přitom nemá vliv na škodní průběh pojištěného, to znamená, že nepřijdete o svůj bonus.

Chcete-li se při/pojistit proti střetu se zvěří, napište na info@prima-radce.cz, případně volejte 810 811 812. Pomůžeme vám najít nejvýhodnější nabídku. Nebo můžete využít pro porovnání nabídek i online srovnávače autopojištění zde.

4. Aktualizace autopojištění

A autopojištění ještě jednou. Změna podmínek smlouvy povinného ručení nebo přechod k jiné pojišťovně se vyplatí řešit ve chvíli, kdy vám přijde výroční dopis od pojišťovny s předpisem nové ceny spolu se zelenou kartou. Pokud jste ji měli ve schránce v těchto dnech, je ideální okamžik případnou změnu řešit bez sankcí. Máte také čas na to odstoupit od smlouvy a sjednat novou... Stejně tak se vyplatí jednou za rok až dva aktualizovat svoji havarijní pojistku – auto stárne a snižuje se jeho hodnota, tím pádem budete platit i nižší pojistku, ale jen tehdy, pokud si o aktualizaci smlouvy sami zažádáte. Více v článku: Jak efektivně nastavit havarijní pojištění? Tady je návod

>>> Srovnání havarijního pojištění <<<

>>> Srovnání povinného ručení <<<

5. Praktické informace do mobilu

Moderní doba umožňuje najít praktické informace během několika minut a v podstatě na jakémkoliv místě. Představujeme několik mobilních aplikací, které vám pomůžou při plánování cest nebo ušetří nějakou tu korunu při tankování pohonných hmot. Jako vynikající pomůcku ve svém smartphonu oceníte i aplikaci, která vám poradí, jak poskytnout první pomoc nebo jak najít cvik, který vám pomůže zhubnout nebo skoncovat s bolestí zad...

Aplikace na plánování trasy + navigace

Aplikace s recepty a tipy, kde nakoupit čerstvé potraviny

Aplikace, kde najdete cviky (nejen) na posílení svalů

Aplikace: Jak najít bar či restauraci v okolí místa, kde jste

Aplikace: První pomoc

Aplikace: Přehled cen pohonných hmot

Aplikace Letiště Praha: Přehled příletů, odletů, restaurace, check-in

Aplikace na hledání levných letenek

Aplikace na hledání levného ubytování po celém světě

NOVĚ NA PRIMA RÁDCI: Online poradny pro vás. Ptejte se na vše, s čím si nevíte rady v oblasti financí přímo našich odborníků zde.

6. Zkontrolujte telefonní tarif

Zjistěte, jestli nemůžete platit míň za telefon. Srovnáním tarifů mobilních operátorů, kterých je asi 88 (3 klíčoví a spousta virtuálních), a následným sjednáním můžete ušetřit až 50 procent měsíční útraty.

>>> Srovnání mobilních tarifů <<<

7. Nakupování na Vánoce?

Už nakupujete dárky pod stromeček, abyste se vyhnuli pozdějším frontám? Možná uvažujete o půjčce. To ale podle odborníků není úplně nejlepší řešení. Může vás dostat i do dluhové pasti. Řada společností nabízí nebo začne nabízet rychlé půjčky na dárky, mohou být i pochybné a zbytečně drahé. Pokud se pro půjčku přesto rozhodnete, připravili jsme pro vás postup, jak vybrat bezpečnou... Více v článku:

Při nakupování můžete i vydělávat, resp. šetřit. S kreditní kartou, ke které se vážou určité výhody. Můžete získat slevy, bonusy, vrácení až 2 procent z každého nákupu zpět. Mějte ale na paměti, že kreditní karta je také půjčka, a peníze byste měli vrátit do určitého termínu. Pokud to ale stihnete, neplatíte žádné úroky. Nestihnete-li částku vrátit, úroky jsou naopak velmi vysoké!

>>> Online srovnání kreditních karet <<<

A jestli nakupujete (nejen dárky) přes internet, nebo to chcete vyzkoušet, určitě je vhodné dodržovat zásady nakupování online. E-shopům teď začínají ty nejpernější týdny. V této době totiž každoročně roste počet prodaného zboží v desítkách procent. Ne každý obchodník je ale spolehlivý. Nakupujte proto jen u ověřených firem, na které najdete pozitivní recence, případně, pokud firmu neznáte, je lepší neplatit za zboží předem na účet, ale vybírejte způsob platby: Na dobírku. V případě, že zboží nepřijde, vy nepřijdete o peníze. Varováním můžou být i zkušenosti zákazníků, kteří nakupovali ve firmě přeprodávající příslušenství k mobilním telefonům...

Pokud nakupujete v zahraničních e-shopech, podstatné informace najdete v následujícím článku:

8. Uvažujete o hypotéce? Úroky jsou stále nízké...

Sazby sice začaly v posledních měsících mírně stoupat, nicméně v současné době čísla stagnovala a stále se drží u minima. Někteří odborníci ale přepokládají v příštím roce opět určitý nárůst úroků. Banky teď stále přicházejí s akčními nabídkami. Z nich pak může vzejít zajímavá hypotéka. Jak se v jejich záplavě zorientovat a vybrat správný úvěr na bydlení? Nejjednodušší řešení je online srovnání nabídek na trhu. Například na Prima Rádci nabízíme hypotéku od 1,69 procent.

>>> Hypotéky na českém trhu: Srovnání <<<

9. Sjednat cestovní pojištění lze během pár minut i na poslední chvíli

Začíná období, kdy možná budete plánovat cesty za zimní lyžovačkou. Pokud pojedete do zahraničí, ať už do Alp nebo kamkoliv jinam, sjednejte si cestovní pojištění. Můžete ho objednat dny až týdny dopředu nebo i v den odjezdu (respektive i z místa pobytu, máte-li možnost platit kartou přes internet), zapomenete-li na pojištění nebo jedete na poslední chvíli. Nabídky pojišťoven si můžete porovnat na Prima Rádci během několik minut a samozřejmě i sjednat.

>>> Srovnání a možnost následného sjednání cestovního pojištění <<<

SPECIÁL: VŠE O CESTOVNÍM POJIŠTĚNÍ

  • online sjednání cestovního pojištění
  • na co si dát pozor
  • rady na cesty

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.