Kdo je Jiří Antoš, první účastník nové reality show Milionář mezi námi? Přežil těžkou autonehodu

Milionář mezi námi (1) - upoutávka

Sedm českých milionářů rozdá v sedmi dílech necelé 4 miliony korun a také spoustu věcných darů. Ze dne na den se dostávají do světa, který je jim cizí. Pod změněnou identitou se ocitají na okraji společnosti, v problematických lokalitách, ale také v organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným. Jiří Antoš je prvním účastníkem. Premiéru reality show Milionář mezi námi vysíláme 30. 11. ve 21:35 na Primě.

Majitel truhlářské firmy, která se specializuje na výrobu dětských hřišť z akátového dřeva, je prvním účastníkem nové primácké reality show Milionář mezi námi. Ve velkém své výtvory prodává a instaluje v ČR i v zahraničí. Chloubou úspěšného podnikatele je zábavní park Mirakulum, který je největší v Česku. Kouzelný dětský svět ročně navštíví 300 000 lidí. Jeho správě a rozvoji věnuje Jiří Antoš hlavní část svého času a energie.

Svoji firmu však na týden opustil, aby se vydal do Ostravy pracovat jako dobrovolník v neziskové organizaci MenSana. Tam například potká muže, který má vinou pracovního úrazu doživotně poškozený mozek. Jiří se zapojil do činnosti problémové čtvrti Bedřiška i romského Boxing King Klubu, jenž je plný boxerských talentů. Během natáčení nikdo neznal pravé bohatství a identitu Jiřího. Na konci své mise odhalil pravdu a rozdal statisíce korun, aby všem potřebným pomohl.

Podnikatel se netají tím, že se nenarodil se zlatou lžičkou v ústech. K milionům se vyučený truhlář vypracoval svojí houževnatostí, schopností dobře investovat a spořivostí. Možná až extrémní. Jeho žena totiž ještě po revoluci nevěděla, jaké to je prát v automatické pračce. „Na začátku podnikání jsem všechny vydělané peníze cpal zpátky do podnikání. Moje žena tehdy ještě prala na valše. Když se jí rozbil rámeček a požádala mě, abych ho vzal na dílnu opravit, styděl jsem se a koupil jí pračku,“ vzpomíná na život v začátcích podnikání milionář Antoš.

První díl Milionář mezi námi vysíláme 30. 11. ve 21:35 na Primě.

Jiří Antoš prožil revoluci v roce 1989 ve velmi vážném stavu v nemocnici. „V závěru socialismu jsem měl těžkou autonehodu. Když jsem se z nemocnice vrátil, byl už kapitalismus,“ vypráví Antoš. Co se mu stalo? Jak se stal milionářem? A co všechno prožil v reality show Milionář mezi námi?

Přečtěte si rozhovor s Jiřím Antošem na CNN Prima News, kde se vše dozvíte.