Komisař Barnaby je opět tu a odhaluje vraždy podle středověké fresky

V Midsomer St. Claire při bouřkách nebezpečně stoupá voda. Je třeba zachraňovat kostel, ale i vesničany. Inspektor Barnaby se pouští do řešení několikanásobné vraždy. Pátrá po maniakovi, který se jen tak před něčím nezastaví. Sledujte epizodu nazvanou Vraždy podle fresky na Primě dnes ve 20:15.

Kdyby v Anglii nepršelo, nebyla by to Anglie, říkají se sarkasmem její obyvatelé. Jenže vesnička Midsomer St. Claire je na tom o poznání hůř. Deště způsobují pravidelné záplavy, které by mohly poničit středověké fresky v kryptě místního kostelíka. Neznámý umělec na jeho stěny namaloval hrůzné výjevy vražd. Jednoho dne je v řece objeveno mrtvé tělo Nancy Dewarové, manželky místního alkoholika. Vyvstává domněnka, že se někdo – nebo něco – snaží napodobit jednu ze středověkých maleb.

Zatímco bouře sílí a voda ve vesnici stoupá, vesničanům nezbývá jiné místo úkrytu, než právě místní kostel. V té chvíli už šéfinspektor Barnaby se svým mladým kolegou Charlie Nelsonem vyšetřuje vraždy tři. Vypadá to, že kdosi touží po potrestání novodobých hříšníků po vzoru starých mučicích technik...

Proč máme rádi Vraždy v Midsomeru?

Kromě příjemné husí kůže, kterou vraždy s nádechem tajemna vyvolávají, je to především černý humor. S dvaatřiceti vraždami na milion obyvatel je fiktivní hrabství Midsomer nejnebezpečnějším v Británii. Dokonce Londýn má obětí tohoto zločinu dvakrát méně.

Tahle informace se na britských ostrovech stala kultovním vtipem. Když se chce paní Barnabyová odstěhovat, je to právě vysoký počet vražd, kterým manžel argumentuje proti. Kdo by se stěhoval z detektivního ráje? Nehledě na štědré špetky typického britského humoru, jakým je třeba vesničanka zabitá obrovským bochníkem sýra.

Proč odešel John Nettles?

Když hlavní představitel šéfinspektora Barnabyho odešel v roce 2011 po 81 odehraných epizodách, fanouškům po celém světě se to samozřejmě nelíbilo a únavu po 14 letech v hlavní roli mu nechtěli odpustit. Herec svůj odchod komentoval bez zaváhání: „Odcházím ve správný čas. Nerad bych se stal nejstarším policajtem televizní obrazovky.“

Nezapomeňte sledovat Vraždy podle fresky na Primě dnes ve 20.15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.