Seriály a filmy

7. dubna 2018 05:00

Iva Kropáčková

Konec svědění i bolesti. Víme, jak se zbavit nepříjemné lupénky

Jedná se sice o nevyléčitelné onemocnění, existují ale účinné možnosti, jak projevy lupénky úspěšně odstranit, a tím zkvalitnit život pacientů. Léčbu navíc začaly hradit i některé zdravotní pojišťovny...

Lupénka, neboli psoriáza, se může objevit v jakékoliv věku. Není infekční, ale je velmi nepříjemná. Kůže se olupuje 7 až 10krát rychleji oproti normálnímu stavu. To pak způsobuje šupinatění v postižených místech. Šupiny na povrchu mají na svědomí velmi nepříjemné svědění, bolestivost nebo i krvácení. Choroba může postihnout také nehty a klouby. Jedná se o imunologicky podmíněné chronické onemocnění, které je částečně dědičné. Celá řada dalších faktorů pak může samotný rozvoj psoriázy uspíšit nebo zhoršovat její projevy. Co například? Lékaři hovoří mimo jiné o hormonálních změnách v organizmu (puberta, klimakterium), užívání některých léků, obezitě, nesprávné životosprávě, některých virových onemocněních (záněty zubů, angíny) či mechanickém podráždění kůže.

Laser šupinky může zlikvidovat

Lupénku, která se stala už civilizačním problémem, nelze vyléčit. Doktoři ale umí velmi úspěšně její nepříjemné projevy eliminovat. Za asi nejúčinnější léčebnou metodu, i z hlediska bezpečnosti, lze považovat aplikaci tzv. excimerového laseru. „Trpím psoriázou již od tří let, za tuto dobu jsem vyzkoušel různé druhy léčby, od pobytu u mrtvého moře přes různé léčitele, až po léčbu v sanatoriu. Po vyzkoušení laseru, již po třetí aplikaci, zaznamenávám změny k lepšímu, a to jak pocitově, tak především viditelně,“ říká sedmadvacetiletý pacient z Prahy s tím, že léčbu určitě doporučuje i ostatním pacientům. „Excimerový laser je rozhodně efektivní a bezpečnou formou aplikace UVB fototerapie. Tato léčba bude stále více využívána u dermatóz, které reagují na fototerapii a fotochemoterapii,“ tvrdí profesor Klaus Fritz, prezident Evropské společnosti pro laserovou dermatologii.

Lupénka před léčbou a po ní u dvou pacientů, Foto: Derma Medical Clinic

Bez vedlejších účinků

Podle lékaře a majitele Centra klinické a estetické medicíny Derma Medical Clinic Michala Sičáka je navíc taková léčba bez vedlejších účinků. „Nejen že laser nezatěžuje organizmus, ale tato metoda je mnohem rychlejší, nezasahuje zdravou kůži a zamezuje vzniku jizev. Velmi přesně lze ošetřit i místa pro běžnou léčbu těžce zasažitelná, například vlasatou pokrývku hlavy,“ vysvětluje dermatolog. Pacienti podle něj ocení i to, že si nemusí denně natírat postižená místa krémy a jinými lokálními přípravky. Svědivých plaků se díky tomuto ošetření můžete zbavit už po šestém až dvanáctém ošetření.

Léčba pomocí excimerového laseru, Foto: Derma Medical Clinic

>> Léčba lupénky v otázkách a odpovědích. Jak ošetření probíhá? + Zkušenosti pacientů

Kde vám pomůžou?

Efektivní léčbu lupénky excimerovým laserem u nás provádí právě klinika Derma Medical Clinic, která má pobočky napříč republikou. Procedura je navíc nově hrazena i některými zdravotními pojišťovnami (Všeobecná zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna, Vojenská zdravotní pojišťovna a Zaměstnanecká pojišťovna Škoda).

Další důležité informace o této účinné léčbě lupénky najdete na www.dermamedicalclinic.cz. Kontakt na pobočku v blízkosti vašeho bydliště najdete zde

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.