Seriály a filmy

11. července 2018 11:07

Křtiny královského princátka jsou za námi: Zářila víc Kate, Meghan nebo někdo úplně jiný?

Včera došlo ke slavnostní ceremonii křtin novorozeného syna Kate Middleton a prince Williama prince Louise. Pro fotografy šlo o jednu z nejatraktivnějších událostí roku, vždyť manželé se objevili na veřejnosti se všemi svými dětmi úplně poprvé! A kdo zaujal v onen osudový den nejvíce?

Princ Louis, kterému ještě nejsou ani tři měsíce byl oblečen do klasického košile na křtiny a stal se osmým děťátkem královské rodiny, který byl pokřtěn právě v této košili. Ta byla ušita podle vzoru z roku 1841 a starší děti dvojice princ George i princezna Charlotte v ní byli pokřtěni také.

A když už je řeč o oblečení, Kate dorazila na křtiny svého synka v luxusních bílých šatech Alexandera McQueena a kloboučku Jane Taylor. Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle zvolila šaty Ralph Lauren a klobouk Stephen Jones. Sestra Kate a teta Louise Pippa zvolila světle modré propínací šaty s límečkem. Působila svým outfitem nejusedleji a vlastně i nejméně zajímavě. Stejně jako Kate sáhla po krémové i manželka prince Charlese Camilla, vévodkyně z Corwallu. Doladila svůj outfit perlovým náhrdelníkem a samozřejmě kloboučkem. Společně s Kate tedy působily jako skutečné dámy z královské rodiny.

K celému obřadu došlo v St James's Palace, kde byl před pěti lety pokřtěn i princ George. Princezna Charlotte byla pokřtěna roku 2014 v kostele Svaté máří Magdaleny v nemetropolitním hrabství Norfolk, kde byla roku 1961 křtěna i princezna Diana. Křtu se ujal arcibiskup canterburský Justin Welby, který na svém Twitteru ještě před ceremonií napsal o svých radostných pocitech. ‚‚Jsem šťasten, že mohu dnes pokřtít prince Louise - úchvatné dítě sezdané Bohem stejně jako my všichni. Prosím, přidejte se ke mně a modleme se za něj i jeho rodinu.‘‘

Celá ceremonie trvala 40 minut a poté se celá rodina odebrala domů, kde radostnou událost pohromadě oslavila. Na křtu zazněly dvě skladby a dvě hymny. Zvuky varhan zahájily celou ceremonii a odehrál se i koncert prince Johann Ernst of Saxe-Weimarského.

Největší úspěch ovšem sklidila jako vždy starší dítka Kate a Williama. Nehledě na to, že Charlotte oslavila teprve před nedávnem třetí narozeniny, už teď je pořádně tvrdohlavá. Na křtinách si děvčátko dovolilo ‚‚neslýchanou drzost‘‘. V jednu chvíli se otočila na přítomné fotografy a rozhodla se jim připomenout, kdo jsou a kam patří. ‚‚Vás nikdo nezval,‘‘ pronesla. Aby fotografové nešli s rodinou na soukromou pokřtinovou oslavu, holčička se stále otáčela a kontrolovala, že jsou paparazzi na svých místech.

Británie ale Charlotte miluje a takový počin tedy novináře spíše rozesmál než urazil. Navíc, princezna moc dobře ví, jak se slušně chovat a občas si tak podobné vtipné situace dovolit může.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.