Lékařkou nebo královnou? Zamilovaná Julia Stilesová si neví rady!

Jste nezlomně přesvědčeni o své budoucnosti? Krásná medička Paige Morganová měla ve všem naprosto jasno, než se zamilovala do následníka dánského trůnu. Historický film? Vůbec ne, žhavá současnost! Dívejte se na romantickou komedii Princ a já u nás na Primě v neděli ve 20:15 na Primě

Paige si odjakživa přála stát se lékařkou. Ale sotva se jí podaří dostat se na prestižní univerzitu ve Wisconsinu, zaujme ji – kromě studia – dánský student Eddie. Je trochu podivín, ale Paige se líbí. Zamilují se a chvíli se zdá, že společnému štěstí nestojí v cestě zhola nic. Až do okamžiku, kdy vyjde najevo, kým vlastně Eddie ve skutečnosti je. Dánským princem a následníkem trůnu.

Jeho otec a král smrtelně onemocní a tak je na čase, aby se Eddie chopil královských povinností. Paige je v šoku a Eddie bez ní nechce opustit Ameriku. Dívka si uvědomí vážnost situace, ve které se oba nacházejí. Edvard musí na korunovaci a ona ho zoufale miluje. Paige odlétá do Evropy... aby se stala královnou. Zvládne to vůbec?

Natáčelo se i v Česku

Kromě Kanady a Dánska se film režisérky Marthy Coolidgeové natáčel v roce 2003 i u nás. Za sídlo dánské královské rodině posloužil interiér knihovny Strahovského kláštera, natáčelo se i na Pražském Hradě a v okolních uličkách. O ruku požádal dánský princ svou vyvolenou u rybníka na zámku Libochovice. Ve filmu můžete postřehnout celou plejádu českých herců, například Kláru Issovou, Barboru Kodetovou, Lenku Termerovou nebo Jana Nemejovského.

Dívejte se bedlivě.. aneb Co všechno se filmařům nepovedlo:

  • Během přehlídky královna sedí na pravé straně kočáru. Ale když kolem ní projíždí Eddie s Paige, najednou sedí vlevo.
  • Když princ vysadí Paige k sobě do sedla, v následujícím záběru je veze úplně jiný kůň než na začátku.
  • Auta v ulicích Kodaně mají české poznávací značky.
  • Když Paige pozve Eddieho na rodinný oběd u příležitosti Díkůvzdání, stromy mají zelené listy. Evidentně se točilo v létě a ne na podzim. Díkůvzdání se slaví v listopadu.

Julia Stilesová o své roli

„Na Paige se mi líbí, že nikdy neměla takový ten holčičí sen stát se princeznou,“ nechala se slyšet herečka. „Chce budovat kariéru, ale přesto jí do cesty vstoupí pan božský, kvůli kterému se stane dokonce královnou!“ směje se. „V tom jsme si s Paige podobné, já jsem taky nikdy nechtěla být princeznou. A abych pravdu řekla, natáčení v plesových šatech jsem si neužila tak, jako scény, které se točily v prostředí univerzity. Ty mě bavily víc, stejně jako to, že jsem se musela naučit podojit krávu. Jsem holka z města. Musím říct, že se teď na mléko dívám úplně jinak. Víc si ho vážím. I když se dnes mléko dojí automaticky, bez doteku lidských rukou,“ uzavírá herečka.

Nenechte si ujít příjemnou romantiku ve filmu Princ a já u nás na Primě v neděli ve 20:15 na Primě

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.