Seriály a filmy

15. února 2021 15:08

Fotři jsou lotři. Znáte 8 největších zajímavostí z jejich filmového života?

Robert De Niro a Ben Stiller opět na scéně. Máte ty dva kohouty na jednom smetišti opravdu rádi? Pak určitě nepropásněte ani třetí díl z komedií o fotrech - Fotři jsou lotři.

Dvojčátka Grega (Ben Stiller) a Pam Jebalových (Teri Polo) slaví páté narozeniny. A tak za nimi do města přijíždí děda Jack (Robert De Niro) a babička Dina (Blythe Danner) Byrnesovi.

Ačkoli se tchán, který je vlastně vysloužilý agent CIA, se svým zeťákem, jenž pracuje jako zdravotní bratr, už mnohokrát usmířili a diváci si pokaždé myslí, že Gregovo místo v Jackově „kruhu důvěry“ už nemůže nic narušit, i tentokrát budeme svědky podezřívání, poměřování sil a soubojů, kdo z těchto dvou chlapů je větší chlapák.

Navíc na starého Jacka zřejmě přichází doba bilancování. Po malém infarktu se v telefonickém rozhovoru velmi vážně Grega ptá, jestli je připraven stát se hlavou klanu. Pro případ, že by se s ním, velkým Jackem něco stalo. A protože Gregovi už není dvacet ani třicet a v životě musel často obstát i bez tchána za zády, tak se na hlavu rodiny docela cítí. Jenže Jack je drsňák, který navíc svého zetě podezírá, že má poměr s kolegyní Andi (Jessica Alba).

Takže Greg znovu musí celý film dokazovat, že je hoden lásky a úcty svého tchána. Zní to možná trochu pateticky, ale je u toho spousta srandy. A dějem zamíchají také velmi sexy tváře. Pro dámy: navždy sladký Owen Wilson. A pro pány: velmi koukatelná Jesicca Alba. Přidáte-li šaramantní Dinu Byrnes a druhou „babičku“ Roz Jebalovou (Barbra Streisand) a jejich roztomilá vnoučátka, máte vynikající ingredience na dobrou americkou komedii!

Americkou komedii Fotři jsou lotři si pusťte v sobotu ve 20:15 na Primě!

Fandové tvrdí:

 • Tolik superstar v jednom filmu!
 • Humor. Ano, i ve třetím pokračování se pořádně zasmějete!
 • Chemie mezi De Nirem a Stillerem je pořád boží!

Šťourové tvrdí:

 • Kritici říkají, že jde o vyvařenou polívku
 • Málo gagů, nových vtipných scének
 • Proč tam hrají Laura Dern a Harvey Keitel vyložené štěky?

8 zajímavostí ze života fotrů

 1. První díl trilogie komedií Fotr je lotr byl natočen v roce 2000 (v orig. Meet the Parents). Dvojka vznikla o čtyři roky později. V originále se jmenuje Meet the Fockers, do češtiny byl název filmu přeložen jako Jeho fotr, to je lotr. Oba filmy režíroval Jay Roach.
 2. Trojka byla natočena v roce 2010, tedy deset let po startu úspěšné jedničky. A to pod anglickým názvem Little Fockers. Slovo Focker je v angličtině příjmení Grega Jebala. Takže přímý překlad filmu by zněl Malí Jebalové.
 3. Šlo o pěkně drahý biják. Odhadované náklady na výrobu a honoráře třetího pokračování jsou 100 milionů dolarů. Pořádnou část pravděpodobně ukously herecké honoráře, protože hvězdami se to tu hemží i v malých roličkách. Přesto se vyplatilo třetí Fotry lotry natočit. Celosvětový výnos byl 310 milionů dolarů.
 4. Dustin Hoffman měl opět zářit jako Bernie Jebal, ale byl zklamaný ze scénáře i z výměny režiséra, a tak dlouho otálel s tím, zda bude vůbec na filmu participovat, že se nakonec objevil pouze v šesti scénách.
 5. Také Barbra Streisand se tímto filmem příliš netrápila. Ani jej údajně neviděla celý. Přiznala to v rozhovoru. Nechala si jen od produkce poslat kazetu se svými scénami, schválila je a dál si prý tehdy užívala lázeňský pobyt ve Švýcarsku.
 6. Ukázalo se, že Ben Stiller a Owen Wilson, který hraje Kevina, bývalého přítele Pam, spolu hráli už v devíti filmech. A Fotři jsou lotři byl jejich desátý.
 7. Herečka Nicole DeHuff, která ve dvou předchozích filmech hrála Pamelinu sestru Deborah, se ve třetím pokračování už neobjevila. V roce 2005 zemřela poté, co jí třikrát za sebou lékaři nedokázali správně diagnostikovat zápal plic.
 8. Každý z „fotrovských“ filmů má jednu scénu u rodinné večeře. A pokaždé se při ní stane něco moc legračního. V prvním filmu spadne čínská váza z krbové římsy, v níž je nasypán popel zesnulé matky taťky Jacka Byrnese. Ve druhém spadne omylem do rozpáleného kyblíku na fondue kousek předkožky po malém Gregovi. A můžete se těšit i na trojku. Co se stane tentokrát?

Režie: Paul Weitz Scénář: John Hamburg, Larry Stuckey Kamera: Remi Adefarasin Hudba: Stephen Trask Hrají: Robert De Niro, Ben Stiller, Owen Wilson, Dustin Hoffman, Barbra Streisand, Blythe Danner, Teri Polo, Jessica Alba, Laura Dern, Kevin Hart, Daisy Tahan, Colin Baiocchi Rok uvedení: 2010


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.