Lucy Liu každou středu vídáte jako chlapa v sukni. Hraje dr. Watsonovou od Sherlocka

Lucy Liu znáte z hollywoodských filmů jako ostrou ženu. Na Prima LOVE ji vídáte každou středu ve 20.15 v seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté. Kdo je bývalá právnička ze seriálu Ally McBeal?

Lucy svůj asijský původ nezapře. Narodila se v Americe rodičům, kteří emigrovali do USA z Číny. Lucy tak vyrůstala jako dítě ovládající angličtinu, ale i mandarínskou čínštinu.

Poté, co dokončila střední školu Brooklyn's Stuyvesant, začala studovat na University of Michigan asijské jazyky a kultury, a také tam začala studovat herectví, tanec a zpěv. Její první práce pro film byla role číšnice v seriálu “Beverly Hills 90210“.

Vytvořili pro ni roli v Ally McBeal

Největší průlom přišel v roce 1998, když dostala roli Ling Woo v seriálu Ally McBeal. Na konkurzu měla chuť na roli Nelle Porter, kterou nakonec hrála australská herečka Portia DeRossi. Lucy na producenta Davida E. Kelleyho udělala takový dojem, že speciálně pro ni vytvořil roli Ling Woo. Postava měla být zpočátku údajně přítomna jen v několika dílech, ale byla natolik populární, že si zahrála v celém seriálu.

V roce 2000 také dostala roli po boku Drew Barrymore a Cameron Diaz ve filmu Charlieho andílci. Film měl tak velký komerční úspěch, že byla natočena další dvě pokračování.

Dnes můžete Lucy Liu vidět hlavně v seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté. Lucy zde hraje překvapivě (!) dr. Watsonovou. Zpočátku měli diváci velký odpor k tomu, aby pomocníka Sherlocka Holmesa hrál někdo jiný než muž. Talent Lucy Liu je ale přesvědčil.

Přečtěte si, jak celý "skandál na téma dr. Watsonová" v Americe vypadal:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.