Lucy Liu se drží v Sherlockovi Holmesovi striktně scénáře. Chybí jí fantazie?

Sherlock Holmes: Jak prosté III (23) - upoutávka

Lucy Liu je jedna z hlavních hvězd americké krimi Sherlock Holmes: Jak prosté. Sama herečka začala nedávno tento seriál i režírovat, ne všechny epizody, vždy si vybere alespoň jednu dvě během série. Proč tak striktně dodržuje scénář?

Co uvidíte ve středečním Sherlockovi Holmesovi?

Inspektor ministerstva zemědělství byl otráven kyanidem, když prováděl ošetření včelích úlů. V poslední době došlo k mnoha úhynům včelstev, za kterými možná stojí organizace AgriNext…

Co se stane dál, uvidíte na Prima LOVE ve 20.15 už tuto středu.

Logistika herečky a režisérky v jednom

Lucy Liu už dávno není jen herečka, ale také fušuje do profese režisérky. Participace na seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté jí takovou roli umožnila vyzkoušet. Lucy Liu tak natočila už několik seriálových epizod. Co je na její práci na seriálu však nejzajímavější je rozhodně logistika celé práce. Lucy musí skloubit učení textů jako herečky a zároveň se připravit na celé režírování seriálu. "Někdy se dokonce stává i to, že se učím texty na jednu epizodu a do toho se připravuji režisérsky na epizodu další. Ale je to hlavně o rozvržení práce, o logistice, která mě neskutečně baví," vysvětluje představitelka dr. Watsonové.

Zajímavý je i postoj holywoodské herečky ke scénáři v rámci její role režisérky. Existují totiž režiséři, kteří scénář považují jen za jakousi berličku během natáčení příběhu.

Chcete se dozvědět o režírování Lucy Liu? Přečtěte si více na Prima LOVE

Co je psáno, to je dáno – toho se drží Lucy Liu, která považuje práci scenáristů Sherlocka Holmese za kvalitní dílo.

"Každá scéna je ve scénáři popsaná z několika úhlů, proto by bylo dost nevhodné, abych z tak dobře odvedené scenáristické práce nečerpala. Samozřejmě jde i o to, aby se herci cítili dobře a neměli pocit, že jsou svázáni. Je nutné v tom najít balanc. Ale pro tak komplikovanou televizní show se zkrátka nevyplácí na place příliš experimentovat," prozradila Lucy Liu.

Ta se i při své náročné práci rozhodla být matkou. Svého syna Rocca bere i na natáčení. Jak vypadá mateřství slavné herečky? Více se dozvíte na Prima LOVE.

Sledujte Sherlocka Holmese na Prima LOVE ve 20.15 každou středu.

Sdílejte článek
Štítky režisérka