Seriály a filmy

16. srpna 2014 12:38

Gabriela Gabrielová

Magický příběh plný fantazie, kouzel a dobrodružství pro celou rodinu!

Vydejte se s námi na odvážnou pouť se čtyřmi sourozenci Lucinkou, Edmundem, Zuzanou a Petrem do tajemné země Narnie. Zažijete dobrodružství, o jakých se vám nesnilo ani v těch nejodvážnějších snech. Podívejte se na Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň u nás na Primě v neděli ve 20:15

Venkovské sídlo stařičkého profesora je hodno prozkoumání. Zvlášť pro čtyři zvědavé děti, které si tam hrají na schovávanou tak dlouho, dokud neobjeví... skříň. Skříň ne tak ledajakou, ale kouzelnou, která je zavede do jiného světa, než je ten náš. Magický stát se jmenuje Narnie a je zemí, kde by si přál žít každý: mírumilovnou, obydlenou mluvícími zvířaty, kentaury, skřítky i hodnými obry.

Ale jak už to v životě chodí, i magická země má svá prokletí. Zlá čarodějnice Jadisa zemi zaklela do věčného ledu a sněhu. Tajemný lví vládce Aslan se pokusí čarodějnici vzdorovat

a o pomoc požádá naše čtyři dětské přátele. Postaví se děti Jadisině zlobě a podaří se jim magickou zemi Narnie osvobodit z ledového náručí?

Slavný román C. S. Lewise získal filmovou podobu po 30 letech snažení...,

... protože to dříve prostě nešlo. Strážci spisovatelova odkazu v čele s jeho nevlastním synem Douglasem Greshamem čekali na dobu, kdy bude možné převést magické postavičky ze světa Narnie na filmové plátno v perfektní a uvěřitelné podobě. Technické výdobytky, zejména obrovský pokrok v počítačové grafice, umožnil filmový převod až v posledních letech.

Režijní aktovky se ujal režisér Shreka Andrew Adamson...,

... ale nebyla to cesta jednoduchá. Studio hledalo mezi mnoha režiséry slavných jmen, než jim svými nápady doslova učaroval Adamson, ačkoliv to měl být jeho režijní debut s živými herci. Zemi Narnie totiž neviděl jako magické místo, kam člověk utíká před realitou, ale za skutečný, alternativní svět, ve kterém dobro zvítězí nad zlem přirozenou cestou bez násilí.

Film, který přispěl České republice...,

... protože značná část z rozpočtu 180 milionů amerických dolarů byla utracena právě u nás. Všechny vodní scény se natáčely v barrandovském ateliéru, kde byl pro účely filmu postaven obří bazén. Dále se točilo v Adršpašských skalách, lesní scény potom v Českém Švýcarsku.

Maskérský mág z Hollywoodu Howard Berger si při natáčení užil...

... například výrobu 4600 masek. Spolupracoval s padesátičlenným týmem českých maskérů, kteří museli na plac dorazit každý den ve dvě hodiny ráno, aby stihli aplikaci make-upu pro více než sto komparzistů.

Nenechte si ujít kouzelné dobrodružství Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň u nás na Primě v neděli ve 20:15

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.