Seriály a filmy

15. února 2021 11:38

Máme rádi Česko: S premiérovou řadou přicházejí překvapivá setkání. Videa napoví

Nová řada soutěže Máme rádi Česko je plná překvapení. Složení týmů se to týká také. Troufneme si říct, že vybrané osobnosti by se za běžných okolností vůbec nepotkaly. Co si myslíte o složení červeného týmu Jakuba Prachaře? A co o bílé squadře Vojty Kotka? Tady je máte. Premiérový díl IX. řady soutěže Máme rádi Česko sledujte v pátek večer od 20:15 na Primě.

Červený tým Jakuba Prachaře se představuje

Bílý tým Vojty Kotka se představuje

Natáčení nové, deváté řady dělilo od té předchozí patnáct měsíců a rok v karanténě. Vědomostní soutěž Máme rádi Česko vysílá televize Prima již od roku 2013 a dosud odvysílala 76 epizod, v nichž své znalosti změřilo 406 českých osobností.

Takže... Tu máme dva staré dobré kapitány v nových dekoracích

„Před začátkem téhle série jsem si říkal, jestli se ještě po tolika řadách a v tomhle věku dokážeme takhle bavit. A zjistil jsem, že dokážeme. Připomíná mi to tady tábor, naše šatny jsou jako chatky, jako dopolední zábavu natočíme jeden díl, po společném obědě máme odpolední program – natáčení druhého dílu. Myslím, že se nám tu táborovou poetiku podařilo dostat i před kamery,“ říká moderátor Libor Bouček, který je současně autorem scénáře soutěže. „Myslím si, že jsme natočili nejlepší řadu v dějinách tohoto pořadu,“ doplňuje Jakub Prachař, který v pozici kapitána jednoho ze soutěžních týmů působí od samého začátku vysílání pořadu a proslul svojí neporazitelností. Vojta Kotek je už čtvrtým kapitánem, který se ho v této řadě opět pokusí porazit. „Jakub už tady odrovnal spoustu svých kamarádů, kteří to po pár řadách vzdali. Já jsem se dopředu smířil s prohrou. Ale vzhledem k tomu, že jsme letos díky nové dekoraci dostali na pulty i jmenovky, to znamená, že bych se tu mohl udržet i dál. Kdybych to vzdal, musela by produkce přemluvit Vojtu Dyka, aby to vzal po mně,“ uvažuje Vojta Kotek.

Kromě jmenovek diváci zaregistrují i další vizuální změny. „Jsme sice v menším studiu a máme i kvůli covidu méně diváků, ale díky dekoraci z nejlepších 4K LED obrazovek, což je nejvyšší dostupná řada, to není poznat, naopak studio vypadá velkolepěji. Takřka každé herní kolo má speciální 3D grafiku, na které tři čtvrtě roku pracovalo patnáct grafiků. Na této dekoraci je mnoho technické práce, která se ale jednoznačně vyplatila,“ vysvětluje režisér Michael Čech.

A také s novou kapelou

Soutěž Máme rádi Česko má také novou kapelu, Maxiband Honzy Maxiána s vokalisty Vendulou Příhodovou, Sárou Milfajtovou a Václavem Noidem Bártou. „Noid je geniální. Jestli by něco divákovu uchu nemělo uniknout, pak Noid. Naprosto mě dostal interpretací písně Piece of My Life, ale nejen tou,“ vysekl poklonu Bártovi Bouček. Bárta v pořadu není poprvé. „Dvakrát jsem tu soutěžil, zbožňuju ten pořad. Teď si užívám, že jsem zase za mikrofonem. Snažím se i tuhle dobu brát pozitivně. Na každém období si hledám něco dobrého. Teď se těším, že na jaře zaseju. Už přesně vím, kam co zasadím, kolik na Josefa vysadím semen rajčat, všechno to mám připravené,“ prozradil v pořad SHOWTIME zpěvák, ze kterého se během pandemie stal zahrádkář.

Samotné natáčení provázela velmi přísná bezpečnostní opatření. Bezvýhradnou podmínkou pro vstup do studia byl negativní výsledek testu na covid-19. Přesto divák uvidí publikum v rouškách. „Současná situace pochopitelně ovlivnila i realizaci pořadu Máme rádi Česko vzhledem k tomu, jak nepříznivé jsou nyní podmínky pro hromadné natáčení. Produkce pořadu ale vytvořila testovací centrum a sestavila dokonalou logistiku testování, díky které se testovaní s negativním výsledkem nepotkali s dosud netestovanými. S takto kvalitní přípravou jsem se dlouho nesetkal, a díky tomu jsme mohli všech deset dílů natočit bez větších změn a komplikací,“ dodal režisér Michael Čech.

Budou se dít věci! Hned tenhle pátek a pak každý další


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.